Лутън Таун записа втора поредна победа, след като надделя по

...

Втори пореден ключов успех залепи Лутън на точка от спасението

Лутън Таун записа втора поредна победа, откакто надви по трагичен метод в гостуването си на Шефилд Юнайтед след поврат с 3:2 в дербито на новаците от 19-ия кръг на британската Висша лига.

„ Шапкарите “ първи удариха на „ Брамал Лейн “ в 17-ата минута, когато Алфи Доути направи отличен независим пробив, преодоля Густаво Хамър и прекара топката сред краката на вратаря Уесли Фодърингам на близката греда за 0:1.

„ Остриетата “ обаче сътвориха идващите чисти положения, само че удариха греда посредством Острин Тръсти, до момента в който шут на Хамър бе мъчно отразен от вратаря Томас Камиснки.

Натискът на домакините даде резултат през второто полувреме и след час игра Джеймс Макати подаде на Оливър Макбърни в наказателното поле, който изравни за 1:1.

Само осем минути по-късно Анел Ахмедходжич даде преднина на Шефилд Юнайтед след безредие и макар че означиха още две попадения, „ остриетата “ изгубиха. Джак Робинсън вкара първия автогол в 77-та минута, а четири по-късно същото направи и Анис Слимане за крайното 3:2 в интерес на Лутън.

По този метод Лутън записа втори следващ триумф след този над Нюкасъл преди няколко дни и към този момент събра 15 точки, като остава на една първия отбор над чертата - Евертън. Поражението остави Шефилд Юнайтед на последно място в класирането с едвам девет точки от 19 мача.