Кадилак е похарчил 1 милиард долара, за да стартира във Формула 1
Луксозната марка на Дженерал Мотърс - Кадилак, е изхарчила 1 милиард $, с цел да влезе във Формула 1, а тези разноски са се натрупали още преди отборът на американците да запише първото си съревнование в международния шампионат. Сметката английският публицист Уил Бъкстън, който от началото на предходната година отразява Индикар за Fox Sports в Щатите.
Кадилак получи дефинитивно утвърждение да влезе във Формула 1 през март предходната година, като програмата на марката се извършва от компанията TWG на Дан Туурис, който смени в плана Майкъл Андрети, откакто изкупи присъединяване му.
Ето кой водач ще започва сезона във Формула 1 с най-вече наказателни точки
Програмата на Кадилак за Формула 1 се развива редом в три бази - централата на отбора е във Фишърс, Индиана, а другите две бази са в Шарлът, Северна Каролина и Уорън, Мичиган. Отделно от това се употребява и базата, основана от Андрети до “Силвърстоун ” в Англия.
“От Кадилак са похарчили 1 милиард $ още преди да започват - изясни Бъкстън в подкаста Up to Speed. - Поне те считат, че това са разноските. Това са парите, с цел да стигнеш до стартовата решетка.
В Монако започнаха подготовката за надпреварите от Формула Е и Формула 1
“И Кадилак няма главен спонсор. Това е съществено начинание освен за Кадилак и Дженерал Мотърс, за TWG и Дан Аурис, за цялата група зад кулисите, основаването и стартирането на отбора е сериозна финансова интервенция. ”
Бъкстън изрази подозрение, че този план и този метод за влизане във Формула 1 са устойчиви.
“Чудя се какъв брой от всички ангажирани в плана, ще останат част от него - добави британецът. - Да използваш три бази не е оптималната тактика за който и да е отбор, какво остава за чисто нов тим във Формула 1. ”
Бърни: Новите правила не оказват помощ на Верстапен, Хамилтън има късмет!
Кадилак и Ауди са двете нови компании във Формула 1, като германците купиха отбора на Заубер и към базата в Хинвил прибавиха още една - в Германия, където екипът работи по задвижващата система. Кадилак от своя страна ще е клиент на Ферари в първите си години във Формула 1, по-късно се чака, че GM ще стартира лична задвижваща система.
Хонда готви усъвършенствания още за Гран При на Китай
Кадилак получи дефинитивно утвърждение да влезе във Формула 1 през март предходната година, като програмата на марката се извършва от компанията TWG на Дан Туурис, който смени в плана Майкъл Андрети, откакто изкупи присъединяване му.
Програмата на Кадилак за Формула 1 се развива редом в три бази - централата на отбора е във Фишърс, Индиана, а другите две бази са в Шарлът, Северна Каролина и Уорън, Мичиган. Отделно от това се употребява и базата, основана от Андрети до “Силвърстоун ” в Англия.
“От Кадилак са похарчили 1 милиард $ още преди да започват - изясни Бъкстън в подкаста Up to Speed. - Поне те считат, че това са разноските. Това са парите, с цел да стигнеш до стартовата решетка.
“И Кадилак няма главен спонсор. Това е съществено начинание освен за Кадилак и Дженерал Мотърс, за TWG и Дан Аурис, за цялата група зад кулисите, основаването и стартирането на отбора е сериозна финансова интервенция. ”
Бъкстън изрази подозрение, че този план и този метод за влизане във Формула 1 са устойчиви.
“Чудя се какъв брой от всички ангажирани в плана, ще останат част от него - добави британецът. - Да използваш три бази не е оптималната тактика за който и да е отбор, какво остава за чисто нов тим във Формула 1. ”
Кадилак и Ауди са двете нови компании във Формула 1, като германците купиха отбора на Заубер и към базата в Хинвил прибавиха още една - в Германия, където екипът работи по задвижващата система. Кадилак от своя страна ще е клиент на Ферари в първите си години във Формула 1, по-късно се чака, че GM ще стартира лична задвижваща система.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




