Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването си на Шамрок Роувърс

...

Лудогорец загуби, но продължава напред по пътя към Шампионнската лига

Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването си на Шамрок Роувърс в Ирландия, само че с общ резултат 4:2 продължава напред по пътя към групите на Шампионнската лига.

В Третия квалификационен кръг отборът на Анте Шимунджа ще играе с Динамо Загреб, който отстрани северномакедонския Шкупи с общ резултат 3:2.

Разградчани останаха на терена на " Тала Стейдиъм " с 10 индивида още при започване на втората част, само че все пак удържаха фронта и не позволиха поврат, който да ги изхвърли от борбата за място в груповата фаза на най-престижния клубен шампионат.

Шамрок поведе в резултата в 21-ата минута с гол на Аарън Грийн. В 51-ата минута Мануел Шоу остави тима си с човек по-малко след втори жълт картон. В последните минути на дуела Айдомо Емаку върна очакванията на ирландците, вкарвайки топката за повторно във вратата на Серджио Падт. Каули Оливейра обаче постави завършек на разногласието с гол в добавеното време на срещата.
Източник: petel.bg