Лудогорец загуби с 1:2 от Астана в първа среща от

...

Лудогорец падна в Казахстан – ВИДЕО

Лудогорец загуби с 1:2 от Астана в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Поражението обаче е най-малкото, с което орлите се отърваха в Казахстан. Реваншът е на 17-и август в Разград, а.

Тимът на Астана доминираше през огромни интервали и можеше да реализира и по-убедителна победа. Домакините обаче изпуснаха куп положения, а и нямаха шанс.

Астана можеше да открие още във втората минута, само че ударът на Ян Вогоровски се отби в горната греда. В 16-ата минута домакините получиха нова опция да вкарат гол, само че Падт избави шута на Аймбетов.

В идващите две офанзиви Лудогорец имаше две благоприятни условия да открие, само че Аслак декор Витри и Текпетей пропуснаха. Шампионът на България поведе в 34-ата минута. Десподов центрира от свободен удар, а Сонко Сундберг вкара за 0:1.

Пет минути преди края на първата част домакините изравниха отново след статично състояние. Лончар центрира, Томашевич изпревари Франко Русо и заби топката във вратата за 1:1. Малко по-късно Марсел Хайстер блокира рисков удар на Ховханесян.

Астана повед осем минути след паузата. Този път се разписа Жарко Томашевич, който засече с глава центриране на Ховханисян. В 60-ата минута домакините пропуснаха съвършена обстановка да стигнат до трети гол. Урега подмина с лекост Франко Русо и изведе Дарбо, само че той прати топката над гредата.