Лудогорец загуби с 1:2 Жалгирис в първия мач от втория

...

Бивш цесекар шокира Лудогорец в Литва

Лудогорец загуби с 1:2 Жалгирис в първия мач от втория квалификационен кръг за класиране в груповата фаза на Шампионската лига.  Мачът стартира с лек напън за домакините, само че Лудогорец успокои играта с попадение на Абел Анисе в 18-ата минута, възползвал се от пас зад тила на защитата на Вандерсон. Последваха няколко рискови офанзиви на Жалгирис, само че шансът и умелите намеси на вратаря на разградчани Ренан избавиха задатъка на " орлите ". Втората част стартира по-добре за Лудогорец и разградчани можеха да удвоят задатъка си сред 61-ата и 66-ата минута, само че Лукоки, Марселиньо и Кафу нямаха късмет. След час игра на терена се появи някогашният футболист на столичния ЦСКА Джоди Лукоки, трансформирал се в воин за домакините в идващите 25 минути. Той се възползва от неточност на българската защита в 78-ата минута за 1:1, а в 85-ата финтира бранител по десния фланг и даде топката на  Мантас Куклис, вкарал за крайното 2:1. В последните минути нападателят на Жалгирис - Дарвидас Шернас получи червен картон и ще пропусне реванша в Разград на 19 юли в Разград от 21:00 часа.  ЖАЛГИРИС - ЛУДОГОРЕЦ 2:1 0:1 Абел Анисе (18'), 1:1 Серж Нюаджи (78'), 2:1 Мантас Куклис (85') Двубоят по минути: 1' Начало на мача. 6' Два следващи опита за рискови офанзиви на литовците, само че Ренан излиза и лови топката без проблем. 12'  Удар с глава на Шернас след далечно центриране, само че топката трансферира и вратаря, и вратата на Лудогорец. 18'  ГОООООЛ за Лудогорец! Анисе Бележи, откакто остана самичък против вратаря на Жалгирис!!! 25'  Прострелно подаване към Шернас, който не съумя да насочи топката и тя попадна право в ръцете на вратаря на разградчани! 38'  Поредно извеждащо подаване по левия фланг на офанзивата на Жалгирис, Ренан излиза и предотвратява гол. 45+3' Край на първото полувреме. 46' Начало на втората част. 61'  Страхотна опция за Лукоки, само че ударът му е право в ръцете на Виткаускас! 66'  Марселиньо стреля от отдалеченост, вратарят на Жалгирис мазета, а Кафу на уцели вратата при добавката. 78'  Грешка на Козмин Моци, топката попада у Серж Нюаджи и някогашният нападател на ЦСКА изравнява с удар от границата на вратарското поле. 85'  Серж Нюаджи финтира защитник на Лудогорец по дясното крило и пусна прострелен пас в наказаттелното поле, Мантас Куклис насочи топката в мрежата, а Ренан не реагира поради купа от играчи пред себе си. 90'  Червен картон за нападателя на Жалгирис Дарвидас Шернас. 90+4' Край на мача. Стадион:  “ЛФФ ”, Вилньос Главен арбитър: Мануел Шютенгрубер Легенда:         ЖАЛГИРИС: 1. Виткаускас, 2. Климавичиус, 5. Слийнгард, 6. Мбодж, 7. Благоевич, 8. Ваиткунас, 10. Шернас, 17. Антал (Серж Нюаджи), 27. Люич(Атаич), 80. Еливелто (Витаутас Луксша), 88. Куклис  ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел, 10. Кампаняро, 12. Анисе , 92. Лукоки ( Клаудиу Кешерю), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон ( Игор Пастун), 22. Кафу  ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА - ТУК  БЛИЦ показва всичко за българското присъединяване в Европа Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Източник: blitz.bg