Лудогорец загуби от Ференцварош с 2:3 в реванша от първия

...

Ференцварош изхвърли Лудогорец от Шампионска лига

Лудогорец загуби от Ференцварош с 2:3 в реванша от първия квалификационен кръг на Шампионска лига и с общ резултат 3:5 напуснаха конкуренцията.
 В Лудогорец не чакат празни седалки против Ференцварош
Унгарците бързо поведоха с два гола на стадиона в Разград, с помощта на Игор Каратин (17`) и Михал Шкварка (21`). Малко по-късно Георги Терзиев (24`) върна очакванията на " зелените ", само че пропусната дузпа на Якуб Шверчок в 29-ата минута като че ли пречупи домакините.

През втората част гостите нанесоха своя трети удар, който бе дело на Токмак Нгуен (48`). Разградчани още веднъж върнаха едно попадение, откакто Марсел Хайстер си означи автогол, само че по-късно по този начин и не откриха път към вратата на унгарците.

Taка Ференцварош ще се изправи против малтийския Валета, който в профил Дюделанж. Разградчани пък ще продължат в " шампионския поток " на Лига Европа от втория квалификационен кръг на конкуренцията.

Утешителната опция пред " орлите " в тази фаза ще е изгубилият срещата си от словенския Марибор и исландския Валур. Те са също двойка от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Лудогорец: Ренан, Икоко (Сисиньо 64`), Терзиев, Моци, Недялков, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Марселиньо (Битон 64`), Чибота, Шверчок (Кешерю 46`)
Треньор: Стойчо Стоев

Ференцварош: Дибуз, Игнатенко (Шигер 57`), Ловренчич, Зубков, Кхаратин, Блажич, Хейстер, Двали, Пришкин (Ланцафаме 73`), Шкварка, Нгуен (Саболч 61`)
Треньор: Сергей Ребров
Източник: offnews.bg