Лудогорец стигна само до равенство 1:1 като гост на АЕК

...

"Лудогорец" взе само точка в Кипър, шансовете за продължаване напред намаляха

" Лудогорец " стигна единствено до тъждество 1:1 като посетител на АЕК Ларнака в среща от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Така двата отбора остават на дъното в първа група с актив от по 1 точка. Лидер е " Цюрих " с 9, следван от " Байер " Леверкузен с 6. В другия дуел довечера швейцарците победиха германците с 3:2.

В Никозия " орлите " започнаха вихрено и преобладаваха през първия четвърт час. Резултата откри Джоди Лукоки в 7-ата минута, когато засече центриране на Натанаел. Шест минути по-късно се извиси при едно центриране от корнер и насочи удар с глава, само че топката срещна гредата. Впоследствие Кампаняро и Кешерю пропиляха положителни благоприятни условия.

В 26-ата минута вратарят на " Лудогорец " Ренан фаулира Тричковски в наказателното поле след несполучлив опит на Моци да избие. Хорхе Ларена осъществя отсъдената дузпа и домакините изравниха.

До почивката АЕК бе по-активен, кипърците обаче не се възползваха от превъзходството си.

Тимът от Кипър започва чудесно и втората част. В 54-ата минута Хектор Хервел стреля мощно и бе на сантиметри от второ попадение. " Лудогорец " отговори с забавна офанзива, при която Лукоки пусна дълъг пас за Вандерсон, а в последна сметка офанзивата приключи с шут около страничния дирек.

В 83-ата минута състезател на АЕК опита задна ножица, след което Тете стреля от воле, само че неопределено. Пет минути по-късно " Лудогорец " бе покрай отмъкване на трите точки - Швиерчок получи добър пас, само че ударът му бе блокиран.

АЕК: 25. Рамирез, 2. Силва, 4. Труюлс (72-Акоран), 6. Катала, 7. Ларена, 11. Тете, 12. Тричковски, 13. Хевел, 18. Гонзалес, 19. Йоану, 99. Яну (63-Толемес)

" Лудогорец ": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (81-Махлангу), 10. Кампаняро (62-Гуралски), 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (84-Шверчок)
Източник: btvnovinite.bg