Лудогорец стартира похода си към жадуваните групи на Шампионската лига.

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Сутиеска 1:0

Лудогорец започва похода си към жадуваните групи на Шампионската лига. „ Орлите” одобряват черногорския първенец Сутиеска в мач от първия прелиминарен кръг на шампионата и играят при резултат 1:0. Алекс Сантана поведе "орлите " напред в 74-ата минута.

Лудогорец стартира с фрапантно по-сериозно притежание на топката, само че в първите пет минути рискове пред вратата на Гилен нямаше. В шестата Текпетей получи топката пред наказателното поле на "сините " и стреля мощно с десния крайник, само че настрана. Минута по-късно Алекс Сантана опита огледален удар, само че още веднъж топката не откри очертанията на черногорската врата.

В 19-ата минута пристигна първата сериозна заплаха пред вратата на Сутиеска. Тогава "орлите " получиха нарушаване след фаул против Доминик Янков, а зад топката застанаха Пиерос Сотириу и Текпетей. Двамата разиграха с късо, а кипърският нападател насочи доста мощен изстрел посока вратата на гостите, а стражът на "сините " с една ръка едвам избави изстрела.

Минута по-късно пък Марко Матанович направи извънредно безсрамен фаул вдясно по нападението на "орлите " по отношение на Сисиньо, откакто халфът на гостите нямаше никакъв късмет да стигне топката, след което реферът Ферейра му подвигна жълт картон. В 23-ата пък Рик Джонатан получи на дъгата с тил, след което се завъртя и стреля, но настрана.

Две по-късно "зелените " стигнаха до ъглов удар, а топката попадна на главата на Пластун. Украинският защитник опита прехвърлящ изстрел към вратата на излезлия Гилен, само че топката трансферира вратата. След това португалецът рефер побърза да предизвести стража на черногорците да не бави времето прекомерно дълго, с цел да не му покаже жълт картон. След 32 минути игра опит на Текпетей от свободен удар отлетя надалеч над гредата.

Пет преди края на първата част Текпетей нахлу за следващ път отляво и центрира мощно в наказателното поле на "плавите ". Бранител на Сутиеска с глава почисти, но Доминик Янков посрещна с гърди към дузпата. След това той шутира с десния крайник, само че някак прати топката над напречната греда на черногорци - навън. В 43-ата удар на Рик Джонатан можеше да навести вратата на Сутиеска, само че лек рикошет в крайници на Дринчич прати кълбото в ъглов удар. След него вратарят на гостите улови. Секунди преди края на първата част Сантана опита шут от отдалеченост, само че и той отлетя навън.

Три след подновяването на втората част Сотириу и Текпетей пробваха нещо сходно на първия фаул през първата част. Двамата още веднъж разиграха късо, а този път кипърецът прати топката под стената до левия непряк дирек на Гилено, само че и този път стражът се намеси ловко и избави. В 51-ата Сутиеска стигна до първата си опция за нещо рисково. Илия Тучевич опита изстрел след свободен удар от сериозна отдалеченост, само че Падт с една ръка прати подлата топка в ъглов удар.

Шест по-късно Рик нахлу отдясно в наказателното поле на "плавите " и с прекрасен пас откри Янков. Българският нападателен футболист овладя, а с това си допиране отстрани заставането на черногорски защитник. След това последва изстрел от дребен ъгъл, само че се видя следващото избавяне в мача на Гилен.

В 66-ата Текпетей и Рик разиграха доста добре, с цел да може първият да бъде изведен зад защитата на Сутиеска. Нигерийският футболист опита да даде паралелен пас към Сотириу, само че топката остана зад кипърския стрелец. След това Шимунджа реши да смени Текпетей, а на негово място се появи Каули.

Малко по-късно Матанович стреля от дъгата на наказателното на "орлите ", само че ударът не представляваше компликация за Падт. В 74-ата минута попадението за Лудогорец въпреки всичко пристигна. Доминик Янков центрира от ъглов удар на близката греда, където Антон Недялков отигра рисково с глава. Вратарят на Сутиеска още веднъж се намеси, прати топката в гредата си, само че по-късно Алекс Сантана от близко нямаше по какъв начин да сгреши.

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - СУТИЕСКА 1:0

1:0 Алекс Сантана (74)

Съдия: Витор Ферейра, Португалия

Стадион: "Хювефарма Арена ", гр. Разград