Лудогорец стартира плейофите в първата шестица така, както завърши редовния

...

Лудогорец остава на върха след 1:0 над Локо

Лудогорец започва плейофите в първата шестица по този начин, както приключи постоянния сезон в елита – с победа.

Шампионите си върнаха върха във краткотрайното класиране след минимална домакинска победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив).

Единственото попадение в срещата от XXXI кръг на efbet Лига осъществя юношата на градския противник на „ смърфовете “ - Тодор Неделев.

Бившият капитан на Ботев (Пловдив) вкара за 6-ти път на Локомотив, за 70-ти в групата на майсторите и за първи с екипа на разградчани малко преди почивката след асистенция на Игор Тиаго.

Скоро след паузата пък нападателят направи един от най-фрапантните пропуски през сезона, само че все пак Ивайло Петев записа 9-а подред турнирна победа след завръщането си на треньорския пост.

Системата VAR пък се намеси на 3 пъти. Още първоначално поради засади бяха анулирани 2 попадения на „ орлите “, а в 77-ата минута те получиха дузпа, само че след това решението бе променено на жълт картон за симулация.

Благодарение на триумфа си Лудогорец измести от първото място ЦСКА, защото събра 77 точки, до момента в който „ алените “ са със 76 преди двата тима да се срещнат идната събота в Разград.

Локомотив (Пловдив) пък остана с 50 в своя актив на 6-а позиция.

Както към този момент стана ясно, първенците трябваше на 2 пъти да усмирят насладата си, откакто в началните 30 минути 2 техни гола бяха анулирани поради засади.

И в двата случая Кайо Видал беше ощетен. Густаво Нонато в 17-ата, Игор Тиаго в 25-ата и Тодор Неделев в 30-ата също се разминаха с попадение във вратата на Пиргов.

В 42-ата минута Лудогорец поведе в резултата посредством Неделев. Игор Тиаго овладя топката към границата на наказателното поле, задържа и пусна паралелен пас на пловдивчанина, а Тошко откри с шут от 10-ина метра.

Секунди след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да удвои преднината си. Бърнард Текпетей опита да откри Игор Тиаго на голова позиция пред голлинията на Пиргов, а единствено точната интервенция на Хорхе Сегура предотврати второ попадение. Минути по-късно обстановката се повтори, като в този момент топката доближи до Тиаго пред зейната врата на Пиргов. По необикновен метод обаче бразилецът прати топката над високо над горната греда за смут на невярващия треньор на лудогорци Ивайло Петев.

Атаките на домакините продължаваха и Тиаго пропусна още една добра опция, а в 71-ата минута диагонален изстрел на Кайо Видал профуча около страничната греда на Пиргов.

В 77-ата минута резервата Кристиан Мендоса закъсня при финт на Кайо Видал, който влизаше на скорост от ляво, препъна го и съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Реферът трябваше самичък да види на монитора за помощ на съдиите (системата ВАР) край терена дали има нарушаване, а по-късно анулира първичното си присъждане.

Лудогорци продължиха да нападат безплодно, само че в 87-ата минута Бабакар Дион отблизо разстояние с първия удар за гостите в мача можеше да ги накаже.

Въпреки това, те взеха своето и ще одобряват ЦСКА като водачи в подреждането през уикенда.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Тодор Неделев (43)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (к), 2. Гонзало Гордон-Пипа, 9. Игор Тиаго, 16. Аслак декор Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев;

Треньор: Ивайло Петев;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Портокареро, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 14. Димитър Илиев (к), 34. Петър Витанов;

Треньор: Александър Томаш;
Източник: dnesplus.bg