Лудогорец стъпи накриво, току преди плейофа в Шампионската лига, след

...

Лудогорец спука гума преди плейофа за ШЛ, Динамо Загреб би в Разград

Лудогорец стъпи изкривено, току преди плейофа в Шампионската лига, откакто загуби с 1:2 семейството си на Динамо Загреб в първия мач от третия квалификационен кръг в шампионата. Тимът на Анте Шимунджа стартира вихрено, само че и отчайващо срещата, откакто до 9-та минута изоставаше с два гола. Дино Перич (6) даде задатък на отбора си, а вратарят на домакините Серджио Падт си означи автогол. В края на полувремето Бърнард Текпетей въпреки всичко върна очакванията на " орлите ". Реваншът в Загреб е след седмица.

Още във 2-ата минута Лудогорец стигна до отличен късмет за гол. Каули Оливейра беше изведен в наказателното поле на Динамо и върна обратно към Сотириу, който стреля без закъснение, само че Расмус Лауритсен с тяло спря топката.

В 6-ата минута, при първия си късмет в срещата гостите откриха резултата. Дино Перич стреля от воле с левия крайник, а Серджио Падт нямаше късмет да реагира.

180 секунди по-късно Динамо вкара втори гол във вратата на разградчани. Мислав Оршич даде доста изострен пас в наказателното поле, а Падт отклони кълбото в личната си мрежа за 0:2.

Веднага по-късно Димо Перич задържа откъсващия се Пиерос Сотириу, само че реферът Джунейт Чакър не отсъди нарушаване, въпреки кипърецът да оставаше самичък против вратаря Ливакович.

В 15-ата Йосим Дърмич остана самичък против Падт и стреля по диагонала, само че нидерландецът избави с тяло. В 22-ата минута Лудогорец се върна в срещата. Бърнард Текпетей насочи удар от навън линията, а Ливакович подцени обстановката и топката спря в мрежата му.

След 30 минути игра Каули Оливейра пропиля отличен късмет да изравни, откакто бе изведен от Рик Джонатан. В края на полувремето Сотириу получи добра опция, само че още веднъж бе спрян от неприятелски бранител.

На почивката Анте Шимунджа трябваше да направи насилствена промяна. Вратарят Серджио Падт напусна поради контузия, а на негово място влезе хърватинът Симон Слуга.
В 47-ата минута Лудогорец се размина с изравнителен гол. Рик Джонатан шутира мощно с десния крайник. Топката се отби в гредата, след което в гърба на Ливакович и като по знамение не спря в мрежата.

В 55-ата минута още веднъж Рик получи отличен късмет, а ударът му профуча над напречната греда.

Пиерос Сотириу в 67-ата минута направи следващ пропуск за разградчани. Кипърецът бе оставен непокрит в наказателно поле и от няколко метра стреля право в Ливакович. 60 секунди по-късно Сотириу прати топката в напречната греда, откакто засече с глава центриране от корнер.

В 72-ата минута Динамо Загреб отово сподели събуждане, откакто резервата Лука Менало насочи диагонален удар, който мина покрай задачата.

Седем минути преди края на постоянното време Менало бе изведен самичък против Слуга, само че стреля високо над вратата. До края на мача Игор Тиаго опитва техничен изстрел от границата на наказателното поле, който мина покрай задачата.

Лудогорец - Динамо Загреб 1:2

0:1 Дино Перич 6

0:2 Серджио Падт 9-автогол

1:2 Бърнард Текпетей 22

Лудогорец: Серджио Падт (46-Симон Слуга), Сисиньо, Игор Пластун, Оливие Вердон, Антон Недялков, Иван Йорданов, Якуб Пьотровски, Каули Оливейра (46-Доминик Янков), Бърнард Текпетей (73-Кирил Десподов), Пиерос Сотириу (79-Игор Тиаго), Рик Джонатан (79-Спас Делев)

Динамо Загреб: Доминик Ливакович, Стефан Ристовски, Расмус Лауритсен, Дино Перич, Роберт Любичич, Мартин Батурина (86-Бошко Шутало), Йосип Мишич, Ариан Адеми, Лука Иванушец (46-Дарио Шпикич), Йосип Дрмич (60-Бруно Петкович), Мислав Оршич (71-Лука Менало)
Източник: inews.bg