Лудогорец спечели Суперкупата на България за четвърти път, след като

...

Лудогорец грабна Суперкупата на България за четвърти път

Лудогорец завоюва Суперкупата на България за четвърти път, откакто на финала победи Локомотив Пловдив с 2:0.
 Мъри: Левски има най-вече да съкратява дистанцията - и от Лудогорец, и от ЦСКА
Двата отбора изиграха доста отворен мач, в който имаше анулирани голове, греда, няколко отлични положения и чудесни намеси на Пламен Илиев. Тигъра на три пъти спря играчи на " смърфовете ", останали очи в очи против него.

Футоблистите на треньора Стойчо Стоев поведоха в резултата с ранен гол, който бе дело на Мавис Чибота (4`). До края на първото полувреме " смърфовете " пропуснаха няколко положителни благоприятни условия да изравнят.

През втората част разградчани пропуснаха да удвоят преднината си, откакто Марселиньо нацели гредата, а пловдивчани още веднъж пропиляха хубави шансове за гол. В добавеното време на срещата Джоди Лукоки (90+3`) оформи крайния резултат.

Taка Суперкупата отива Разград за четвърти път (2012, 2014, 2018 и 2019). Лудогорец се изравни по този индикатор с тима на ЦСКА (1989, 2006, 2008 и 2011), който също има толкоз оценки.

Локомотив Пловдив продължава да има една Суперкупа, която бе извоювана през шампионската 2004 година.
Източник: offnews.bg