Лудогорец постигна рекордна победа в настоящото първенство. Орлите разгромиха с

...

Лудогорец постигна рекордна победа

Лудогорец реализира рекордна победа в актуалното състезание. " Орлите " разгромиха с 6:0 като посетител Етър и още веднъж водят пред ЦСКА-София с три точки. Това бе финален мач от постоянния сезон, като след две седмици стартират плейофите, където първенците одобряват Верея. По два гола за изразителния триумф означиха Клаудио Кешерю и Върджил Мисиджан. По едно попадение прибавиха Абел Анисе и Якуб Шверчок. Това е първи гол за полския нападател в формален мач. Бившият състезател на Заглебие означи няколко попадения в контролите, играни на лагера в Турция, написа Sporta.bg

" Орлите " поведоха още в петата минута, след чудесно изпълнено заучено състояние. Марселиньо изведе Вирджил Мисиджан, който по най-бързия метод пусна към Кешерю паралелно на голлинията. Таранът на " зелените " засече за 0:1. В 21-ата минута Чавдар Ивайлов опитва шанса си с удар отдалеко, само че изстрелът му мина надалеч от задачата. В 23-ата минута българският първенец стигна до втори гол. Марселиньо изведе на чиста позиция Мисиджан, който с едно допиране прати кълбото в мрежата за 0:2. Шест минути преди края на първата част Мисиджан постави точка на разногласието. Марселиньо изведе Вандерсон на голова позиция, бразилецът пое и вместо да приключи офанзивата, върна с петичка обратно към Мисиджан. Холандецът насочи майсторски към ъгъла и не остави никакъв късмет на стража Иванов за 0:3. В 42-ата минута Кешерю пропусна самичък против вратаря. Нападателят не съумя да овладее топката и тя му бе отнета от притичал защитник на домакините. Секунди преди сигнала за края на първите 45 минути Батрович насочи бомбен изстрел, само че за шанс на Ренан топката профуча на сантиметри от гредата.

Второто полувреме стартира с заплаха пред вратата на гостите. Сисиньо не съумя да спре топката и даде опция на Бадара да понижи. Нападателят обаче стреля право в Ренан, който не постави кой знае какъв брой старания да обезврежда заплахата. " Зелените " дадоха отговор с насочващ удар на Мисиджан, който мина напълно покрай левия стъл. Малко по-късно и Сисиньо можеше да се разпише. В 59-ата минута Анисе вкара хубав гол отдалеко за 0:4. В 65-ата минута " болярите ", водени от Красимир Балъков, бяха на крачка от почетно попадение, само че Ренан не смяташе по този начин. Вратарят отрази със сетни старания удар на Мане от фаул и резервира мрежата си суха. Лудогорец не остана по-назад и отговори посредством Кешерю, който шутира рисково. Българският първенец не спря дотук. Головата фиеста продължи с втори гол на Кешерю в мача и резултатът набъбна - 0:5. Три минути преди края на постоянното време резервата в този дуел - Якуб Шверчок, трансферира вратаря на Етър Иванов за крайното - 0:6, като това бе първото попадение за поляка в Първа лига.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:6

0:1 Клаудиу Кешерю (5`)
0:2 Върджил Мисиджан (24`)
0:3 Върджил Мисиджан (39`)
0:4 Абел Анисе (58`)
0:5 Клаудиу Кешерю (74`)
0:6 Якуб Швиерчок (88`)

Етър: Христо Иванов, Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Яни Пехливанов (78 - Иван Стоянов), Венцислав Василев, Димо Атанасов, Даниел Младенов (46 - Румен Руменов), Чавдар Ивайлов (46 - Никола Колев), Аласана Мане, Велко Батрович, Самб Бадара

Лудогорец: Ренан Сантос, Натанаел, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Светослав Дяков (81 - Лукас Саша), Абел Анисе, Марселиньо, Вандерсон (72 - Джоди Лукоки), Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю (75 - Якуб Шверчок)