Лудогорец постигна минимална победа с 1:0 над големия си съперник

...

Лудогорец удари ЦСКА и оглави класирането

Лудогорец реализира минимална победа с 1:0 над огромния си противник за 1-ото място ЦСКА. Единственото попадение за първенците вкара Игор Тиаго в 68-ата минута, а с днешния триумф те излизат на 1-о място с 68 точки. ЦСКА слиза 2-и с 67. Двата тима ще се срещнат още един път и евентуално тази среща ще дефинира и първенецът на България за сезон 2022/23. За разлика от днешния мач, дуелът от плейофите ще се играе в Разград поради програмата.
Ивайло Петев пък продължава победния си ход и откакто се завърна в Разград, Лудогорец завоюва и седемте си мача в шампионата и един за купата – или осем от осем мача.. Днес беше комплициран край и на серията от 16 мача без проваляне на " армейците " в българското състезание.
Българският футбол имаше щастието да види втори следващ мач в границите на два дни, в които стадионът е изпълнен до краен лимит след този в Пловдив сред Ботев и Левски (Сф) през вчерашния ден. Но както и в събота, през днешния ден също срещата беше прекъсвана - на първо време при започване на второто полувреме поради фойерверки, бомбички и димки. В 70-ата минута пък Георги Кабаков се прибра в съблекалнята, както това сториха и футболистите от Разград поради хвърлени предмети по опитващия се да извърши ъглов удар Кирил Десподов. Кабаков извика помощниците със себе си, първо приказва с капитаните, по-късно и с двамата треньори, а най-после и с делегата Благой Благоев от София преди да влезе в тунела,  обстрелван с бутилки от минерална вода. След близо 8 минути закъснение срещата беше възобновена от 67-ата минута, като изпълнителният шеф на домакините Филип Филипов също влезе в тунела да ревизира каква е обстановката.

ЦСКА беше по-активен в огромна част от мача и сътвори повече чисти положения, изключително две в границите на минута преди почивката. Гостите от Разград имаха тъкмо две положителни обстановки, само че демонстрираха съвсем съвършена успеваемост и стигнаха до надвит гол.
Първите минути предстоящо бяха повече с позиционна игра и без удари, само че в границите на малко време домакините пропуснаха два отлични шанса да вкарат гол. Най-напред в 27-ата минута Дюкенс Назон се откъсна от своя надзирател и стреля от близко, само че топката мина до вратата. Секунди по-късно недоразумение сред Франко Русо и Гонсало Пипа оставиха Браян Морено самичък против Падт. Морено съумя да го трансферира, само че топката мина на сантиметри от лявата греда.
В 39-ата минута Тобиас Хайнц получи добра топка, само че на относително далечно разстояние. Той въпреки всичко опита шут, само че защитник подложи крайник и спря пътя на топката.

През второто полувреме след първото прекъсване с цел да се разсеят димките, Лудогорец беше покрай гол. Франко Русо стреля с глава, само че Густаво Бусато извади топката в корнер. Но две минути откакто играта беше възобновена, Лудогорец поведе в резултата. След осъществяване на корнер от Кирил Десподов, топката прелетя в цялото наказателно поле на ЦСКА. Най-напред Тибо Вион, след него Махмутович се разминаха с топката, а Игор Тиаго изпревари Амос Юга и от 2 метра с крайник прати топката във вратата. В 73-ата минута ЦСКА можеше да изравни, само че Маурисио Гарсес останал самичък против вратаря Падт с помощта на недоразумение в отбраната на гостите, стреля в тялото на вратаря. Четири минути по-късно Десподов влезе паралелно в наказателното поле и стреля, а Педро Нареси повече му попречи с цел да насочи топката.
Съдията Георги Кабаков, който се оправи чудесно със срещата, даде девет минути добавено време. Буквално секунди отвън 9-ата минута ЦСКА получи правото да извърши ъглов удар. Тибо Вион центрира, в наказателното поле се развихри същинско меле, топката беше отбита и падна на крайници на Маурисио Гарсес от домакините. Ударът му обаче не беше доста мощен, само че вратарят Падт имаше хора пред себе си и трябваше да постави много старания, с цел да избави.

ЦСКА - Лудогорец 0:1
0:1 Игор Тиаго 68
Главен арбитър: Георги Кабаков (Пловдив)
Жълти картони: Марселино Кареасо, Брайън Морено, Тибо Вион, Енес Махмутович, Иван Турицов, Джонатан Линдсет (ЦСКА)
Густаво Нонато, Аскал декор Витри, Клод Гонсарвеш, Кирил Десподов, Якуб Пьотровски, Игор Тиаго, Оливие Вердон, Кайо Видал (Лудогорец)
Стадион " Българска войска ": 19 495 фенове
ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Иван Турицов, Юрген Матай, Енес Махмутович (84 - Жираир Шагоян), Амос Юга, Марселино Кареасо, Тобиас Хайнц (90+3 - Мено Кох), Джонатан Линдсет, Дюкенс Назон, Брайън Морено (69 - Маурисио Гарсес)
Лудогорец: Серджио Падт, Аскал декор Витри, Оливие Вердон, Франко Русо, Гонсало Авиля-Пипа, Якуб Пьотровски (87 - Игор Пластун), Клод Гонсалвес, Кирил Десподов (87 - Мануел Кафумана-Шоу), Густаво Нонато (72 - Педро Нареси), Спас Делев (65 - Кайо Видал), Игор Тиаго