Лудогорец постигна изключително важна победа срещу германския Хофенхайм във втория

...

Лудогорец победи Хофенхайм в Лига Европа

Лудогорец реализира извънредно значима победа против немския Хофенхайм във втория кръг от груповата фаза на Лига Европа. Мачът се игра на стадион „ Лудогорец Арена ”.

Двубоят не стартира добре за българите, които получиха гол още във втората минута. Негов създател беше Павел Кадерабек.

Лудогорец върна едно попадение при започване на второто полувреме. Точен беше капитанът Светослав Дяков. Българският първенец стигна до поврат с гол на Лукоки в 72-та минута, взимайки доста значими три точки.

Лудогорец има актив от 4 точки и заема второто място във краткотрайното класиране. Първи, с 6 точки е тимът на Брага, който победи Истанбул Башакшехир с 2:1.