Лудогорец постигна дебютен успех в контролите на лагера си в

...

Лудогорец с престижен успех над Цървена Звезда за първа победа на лагера в Турция

Лудогорец реализира дебютен триумф в контролите на лагера си в Турция, откакто надделя сръбския първенец Цървена звезда с 3:2 против сръбския първенец Цървена звезда.

Два гола за българския отличник означи Игор Тиаго, а едно попадение добави Бернард Текпетей. През второто полувреме сърбите осъществиха на два пъти във вратата на Симон Слуга. Лудогорец игра доста мощно през първата част, а над всички бяха голмайсторите Текпетей и Тиаго. През втората част Матиас Тисера се отличи с няколко съществени пропуща пред вратата на Милан Борян .
Българският първенец съкруши сръбския отличник с 3:2 в Белек.
„ Зелените “ поведоха с 1:0 в 9-ата минута. Текпетей надигра Николич, след което подаде на Доминик Янков, а той продължи към Игор Тиаго. Бразилецът с лекост се освободи от един от централните бранители на Цървена звезда и прати топката под напречната греда във вратата на Милан Борян. Разградчани повишиха задатъка си в 34-та минута, когато Педро Нареси подаде към Текпетей, който с доста мощен удар вкара топката във вратата на Борян. Възпитаниците на Анте Шимунджа направиха резултата типичен 120 секунди по-късно. Кирил Десподов напредна по десния фланг, а по-късно достави топката на Тиаго, който не остави никакви шансове на стража на сърбите, пращайки топката във вратата му и отбелязвайки своя втори гол в дуела.

Цървена звезда понижи своето закъснение в 75-та минута, когато Алекс Виго подаде към Букари, който продължи към Мирко Иванич, а той с обмислен удар вкара топката във вратата на Симон Слуга. Сръбският първенец стигна до ново попадение в последната минута на постоянното време, откакто Алекс Виго преодоля Групер и Русо, а след това от дребен ъгъл вкара топката във вратата на Слуга.

Следващата контрола на Лудогорец е против Динамо Тбилиси на 28 януари. В предходните си инспекции „ зелените “ изгубиха от немския Хановер 96 с 1:2 и направиха тъждество 1:1 с полския Заглембе Любин. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg