Лудогорец победи с 3:1 Мура и се класира за III

...

Лудогорец разби Мура и продължава напред в Шампионска лига

Лудогорец победи с 3:1 Мура и се класира за III квалификационен кръг на Шампионската лига. Там българският първенец ще срещне гръцкия гранд Олимпиакос. С триумфа „ орлите “ си подсигуряваха мачове в Европа най-малко до Коледа. Разградчани поведоха още в 4-ата минута посредством Пиерос Сотириу. Той се възползва от подаване на Икоко отдясно, Каули пропусна и кипърецът означи с левия крайник. В 26-ата минута напречната греда избави домакините. След това пропуск от дребен ъгъл направи Клепач. „ Орлите “ дадоха отговор посредством мощен изстрел на Сантана, избит от стража на словенците. В 43-ата минута и Каули проба своя мерник, само че отново Обрадович бе на мястото си. Последва нов удар на Сотириу с глава, само че в навън. След час игра Мура можеше да изравни посредством Клепач, само че отлична интервенция на Кристиян Кахлина предотврати гол. В 64-ата минута обаче и хърватинът не съумя да избави „ орлите “. След офанзива отдясно топката стигна до Хорват, който от близко вкара първия гол във вратата на Кахлина за сезон 2021/22. Лудогорец можеше да поведе още веднъж в 81-ата минута, само че резервата Ману стреля едва от чиста позиция. Секунди по-късно някогашният състезател на Фейенорд обаче не пропусна. Той получи пас от Каули и на празна врата осъществя за 2:1. В 90-ата минута Бразилецът постави точка на разногласието, правейки 3:1.
Източник: dnesplus.bg