Лудогорец победи с 3:1 Хебър в среща от 24-ия кръг

...

Лудогорец пречупи Хебър и скъси дистанцията до ЦСКА

Лудогорец победи с 3:1 Хебър в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Още в 7-ата минута " орлите " означиха, само че попадението на Игор Тиаго бе анулирано поради засада. В 22-ата минута Спас Делев се разписа и този път изведе разградчани напред. Арсенио Валпорт възвърне равенството в края на първото полувреме.

В 70-ата минута Спас Делев още веднъж даде преднина на Лудогорец. Дълбоко в добавеното време на срещата Игор Тиаго също се разписа и оформи крайния резултат. Така първенеца се приближи единствено на една точка до ЦСКА преди мача на " алените " със Спартак Варна.

Още преди да изтече първата минута на дуела Игор Тиаго навлезе в наказателното поле на Хебър, само че опитът му за центриране бе блокиран. Последва ъглов удар, при който Спас Делев даже стреля, само че Звонимир Микулич се намеси добре. В 4-ата минута Дени Групер проби чудесно отляво и завоюва доста пространство. Той подаде навътре в наказателното поле на Хебър, само че там до топката първи стигна бранител на домакините и почисти.

Две минути по-късно и Кирил Десподов опита изстрел, който прелетя над вратата. Веднага прозвуча и сигнал за засада. В 7-ата минута Дени Групер лиши топката в центъра на терена и потърси Кирил Десподов, той пък пусна пас към Игор Тиаго, който стреля около стража на Хебър и откри резултата. Попадението обаче бе анулирано поради засада след продължителна инспекция с ВАР.

В 11-ата минута Игор Тиаго още веднъж получи късмет да шутира, само че опитът му бе блокиран. Десподов се опита да стигне до топката и също да нанесе изстрел, само че бе изпреварен. Минута по-късно " орлите " още веднъж заплашиха стража на домакините с рисково центриране отляво.

Пет минути по-късно Тодор Неделев бе изведен отляво и центрира, само че го направи много разочароващо. В 18-ата минута пък Спас Делев шутира от воле след добра композиция с Игор Тиаго. Ударът му обаче не бе прецизен.

Лудогорец продължи да господства. В 21-ата минута Кирил Десподов получи страховит извеждащ пас по въздух от Педро Нареси. Десподов опита да трансферира Микулич, а топката бе изчистена от голлинията. Последва и удар на Пьотровски, който бе блокиран.

Минута по-късно първото попадение бе факт. Кирил Десподов откри Якуб Пьотровски в пеналтерията на Хебър. Полякът пък продължи с петичка към Спас Делев, който не сгреши и прати топката в мрежата на Микулич за 1:0. И тази обстановка бе преразгледана от ВАР за засада, само че такава нямаше.

В 29-ата минута Венсан Марсел опитва да затрудни Серджио Падт с изстрел от сериозна отдалеченост, само че шутът му мина настрана от вратата.

Три минути по-късно Игор Тиаго получи от Пьотровски с тил към вратата на домакините, само че съумя да се обърне и да нанесе изстрел по земя с десния си крайник. Той обаче попадна право в ръцете на Микулич. В 37-ата минута Кирил Десподов стигна до избита топка в наказателното поле на Хебър след центриране на Пьотровски отдясно. Десподов стреля, а топката срещна десния непряк стълб и излезе. Минута по-късно той пък опита акробатичен ножичен удар, който не откри задачата.

В 40-ата минута Роберт Мазан опита да центрира остро, откакто получи топката отляво. Подаването му обаче бе блокирано. Все отново, мигове по-късно домакините съумяха да изпратят топка в пеналтерията на " орлите, само че по никакъв метод не застрашиха Серджио Падт.

Две минути след това Тодор Неделев си завоюва пространство с топка в крайници, след което си я настройки на левия крайник и опитва изстрел, който обаче прелетя надалеч от вратата.

Малко преди да изтече постоянното време на първата част Арсенио Валпорт бе изведен самичък против Серджио Падт. Футболистът на Хебър съумя да надбяга Оливие Вердон, след което прати топката в мрежата на " орлите ". Попадението бе прегледано с ВАР за възможна засада, само че в последна сметка бе зачетено.

Четири минути след началото на второто полувреме Игор Тиаго опитва изстрел след добър самостоятелен рейд. Шутът му обаче мина настрана от вратата. В 51-ата минута пък Кирил Десподов получи отдясно и опита да откри собствен съотборник към бялата точка за осъществяване на дузпи, само че до паса му стигна футболист на Хебър, който почисти.

В 58-ата минута Тодор Неделев изведе Дени Групер, който стреля непосредствено. Микулич се оправи и мазета, а по-късно прозвуча и сигнал за засада. Минута по-късно Тошко Неделев опита пряк изстрел от директен свободен удар, който обаче мина до вратата на домакините.

Пет минути по-късно Кирил Десподов откри Игор Тиаго при осъществяване на корнер, само че ударът на Тиаго с глава не бе прецизен. След това Вердон стигна до топката таман на аутлинията и опитва да я върне в пеналтерията на Хебър, само че не съумя.

В 70-ата минута Спас Делев още веднъж даде преднина на Лудогорец. Нападателят стигна до центриране в наказателното поле на Хебър и стреля с глава. Той не остави никакъв късмет на Звонимир Микулич да се намеси - 2:1.

В 75-ата минута Тиаго подаде на влезлия като запаса Нонато, който стреля от границата на наказателното поле, само че неопределено. След втория гол на " орлите " темпото несъмнено спадна.

Хебър се възползва от неверно подаване в центъра на терена и контраатакува в 86-ата минута. Офанзивните дейности на домакините приключиха с високо подаване на границата на пеналтерията, където Падт излезе и работи неприятно, пробвайки се да почисти с крайник. Все отново топката не стигна до футболист на Хебър, който да стреля. Малко по-късно удар на Роберт Мазан бе блокиран.

Микулич трябваше още веднъж да се намесва в 88-ата минута, когато Игор Тиаго стреля тъкмо. Стражът на домакините се оправи без проблеми.

В 93-ата минута на срещата Густаво Нонато бе изведен самичък против стража на Хебър. Той стигна до добра стрелкова позиция и съумя да преодолее Микулич, пращайки топката в мрежата му за 3:1. Попадението обаче бе анулирано поради засада.

Минута по-късно Игор Тиаго се оказа самичък против опразнената врата на Хебър. Микулич се бе присъединил в наказателното поле на Лудогорец за статично състояние. Топката обаче попадна в нападателя на " орлите ", който я прати в мрежата за 3:1.

FT / ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

0:1 Спас Делев 22'

1:1 Арсенио Валпорт 45'

2:1 Спас Делев 70'

3:1 Игор Тиаго 90+4

Съставите на двата тима:

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Гарсия, 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Марузин

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 19. Муса Сила, 7. Стоян Стоичков, 84. Стилиян Тисовски, 10. Марк-Емилио Папазов, 98. Георги Търтов, 39. Анте Живкович, 26. Филип Парутев, 30. Атанас Килов

Старши треньор: Владимир Манчев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго,  90. Спас Делев

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 3. Антон Недялков, 20. Нонато, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал