Лудогорец победи с 2:0 у дома ЦСКА 1948 в късния

...

Лудогорец е лидер в Първа лига след успех над ЦСКА 1948

Лудогорец победи с 2:0 вкъщи ЦСКА 1948 в късния неделен мач от 23-ия кръг в Първа лига.

В 33-ата минута " алените " изпуснаха добра опция, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия непряк дирек. Парвиз Умарбаев направи добавка, само че Серджио Падт избави.

Три минути преди края на първата част първенците взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката доближи до Аслак Фон Витри и той от напълно близка отдалеченост се разписа за 1:0.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в защитник на гостите топката излезе в ъглов удар. При последвалото осъществяване Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски благодарение на дясната греда повиши резултата на 2:0.

Лудогорец е преди всичко в класирането с 51 точки, откакто записа трети следващ триумф против ЦСКА 1948 в границите на единствено две седмици. " Червените " резервират шестото място в Първа лига.