Лудогорец победи с 1:0 литовския Жалгирис в първи мач от

...

Три греди за Лудогорец и все пак победа над Жалгирис

Лудогорец победи с 1:0 литовския Жалгирис в първи мач от плейофите на тазгодишното издание на Лига Европа. " Орлите " поведоха откакто Иван Татомирович си означи автогол още във втората минута, а след това удариха три пъти гредите.

На трибуните в ложата на " Хювефарма Арена " седна Димитър Бербатов и един от главните му съидейници в битката му за президент на БФС - Петър Величков. Той бе в компанията на един от притежателите на " орлите " Георги Домусчиев, техническият шеф Козмин Моци и изпълнителният шеф Ангел Петричев.

Резултатът бе открит в интерес на " орлите " още във втората минута. Тогава Кирил Десподов центрира от директен свободен удар, а Иван Тутомирович засече с глава топката в личната си врата.

Малко по-късно пък гредата избави литовците. Десподов стреля от фаул, само че страничният дирек спря попадението. В идната офанзива пък Антон Недялков удари гредата - този път горната след удар с глава при центриране от корнер.

Снимки: LAP.bg

В 29-ата минута Дeсподов удари нова греда. От непосредствена непосредственост в дребното наказателно поле крилото не съумя да засече във вратата топката. Спас Делев откри чудесно съотборника си, само че Кирил направи огромен пропуск нацелвайки стълба.

До края на полувремето Лудогорец продължи да бъде по-активният отбор, само че до нови съществени рискове пред Едвидас Гертмонас нямаше, въпреки и на няколко пъти домакините да проведоха забавни офанзиви.

В началото на втората част Жалгирис пое самодейността на терена и стартира да разиграва по-уверено. В 53-а минута Ренан стреля доста едва в ръцете на Симо Слуга. В 56-а минута Ойвуси насочи неакуратен удар след корнер.

В 60-а минута Игор Тиаго се извиси над всички след ъглов удар, само че отново не улучи вратата на гостите. В 64-а минута пристигна доста добър късмет за литовците. След дълга топка към Ренан, той изкъга Сисиньо и единствено отличната изява на Антон Недялков избави Лудогорец от сигурен гол.

В 69-а минута Бърнард Текпетей изстреля доста неакуратен шут към вратата на Жалгирис. В76-а минута " орлите " развиха добра контраофанзива, само че ударът на Сисиньо от комплицирана позиция приключи единствено със избавяне на Гертмонас.

В самия край резервата на гостите Матиас Ойевуси беше изпъден.
Източник: lupa.bg