Лудогорец победи Малмьо с 2:1 на реванша в Разград, но

...

Лудогорец би Малмьо с 2:1, но остана извън групите на Шампи...

Лудогорец победи Малмьо с 2:1 на реванша в Разград, само че отпадна от Шампионската лига. Делиорманци тотално надиграха шведския гранд и при повече шанс можеха да докарат мача до продължения и дузпи, откакто в първия дуел бяха изгубили с 0:2. В последна сметка обаче надалеч по-класния отбор на гостите съумя да удържи преднината си и продължава в групите на най-авторитетния клубен шампионат на Стария континент.

Антон Недялков откри резултата в 10-ата минута, а в 42-ата Бирманчевич изравни. Лудогорец още веднъж излезе напред след тъкмо изпълнена дузпа от Пиерос Сотириу в 60-ата минута, а по-късно шведите с опълчение съумяха да опазят вратата си от трето попадение, което би пратило мача в продължения и вероятно дузпи.

ЛУДОГОРЕЦ - МАЛМЬО 2:1
(в първата среша 0:2, общ резултат 2:3)
1:0 Антон Недялков (10), 1:1 Велко Бирманчевич (42), 2:1 Пиерос Сотириу (60-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ (4-3-3): 71.Кристиян Кахлина - 3. Антон Недялков - к, 24. Оливие Вердон (63 32. Жосуе Са), 30. Игор Пластун, 22. Жордан Икоко (46 4. Сисиньо) - 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи (46 7. Алекс Сантана), 95. Каули (31 64. Доминик Янков) - 88. Вандерсон (74 13. Мавис Чибота), 19. Пиерос Сотириу, 11. Кирил Десподов
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 45. Димитър Митков, 64. Доминик Янков
Треньор: Валдас Дамбраускас

МАЛМЬО (4-4-2): 27. Йохан Далин (39 30. Исмаел Диавара) - 6. Оскар Левицки (90+2 7. Ракип), 31. Франц Бруршон, 24. Ласе Нилсен, 15. Анел Ахмедходжич - 5. Сьорен Рикс, 10. Андерш Кристиянсен - к, 20. Бонке Иносент, 19. Велко Бирманчевич - 32. Ю Инге Бергет 9. Антонио Чолак (90+2 17. Абубакари)
Резерви: 1. Мелкер Елборг, 30. Исмаел Диавара, 2. Ларсон, 7. Ракип, 14. Беймо, 17. Абубакари, 21. Петер Гуаргис, 22. Налич, 29. Ноа Ейле, 34. Маркус Бьорквист, 37. Себастиан Нанаси
Треньор: Йон дал Томасон

Разград, стадион: " Хювефарм Арена "
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)