Лудогорец победи Черно море с 1:0 в мач от предпоследния

...

Лудогорец удари Черно море и се отдаде на празненства за 11-ата

Лудогорец победи Черно море с 1:0 в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Пиерос Сотириу при започване на второто полувреме от дузпа, а след края на срещата „ орлите” получиха 11-ата си поредна купа.

Двата отбора изиграха забавен и равносилен мач, в който гол на „ моряците” беше анулиран в 54-ата минута след интервенция на ВАР.

С триумфа разградчани събраха 76 точки. Варненци остават пети с 46 точки, като след провалянето изгубиха шансове да завършат трети в крайното класиране.

Преди началото на срещата беше почетена паметта на Джоди Лукоки. Бившият футболист на разградчани умря през тази седмица в Нидерландия.

В 5-ата минута Стефан Велев върна топката към Влатко Дробаров, който обаче беше изпреварен от Кирил Десподов и го фаулира пред наказателното поле. Капитанът на "орлите " извърши нарушаването, само че след рикошет топката излезе в корнер. В 14-ата минута Игор Пластун засече с глава след центриране от корнер, само че не откри очертанията на вратата.

Секунди по-късно Велев лиши от Шоу и изведе Сердюк. Украинецът обаче се забави да насочи удар и беше блокиран от бранителите на домакините. В 23-ата минута Десподов центрира от корнер, а няколко играчи се разминаха с топката. Кълбото се озова в Делев, който насочи удар от границата на наказателното поле, само че Виктор Попов блокира.

Девет минути по-късно Делев с положително центриране откри Десподов в наказателното поле. Националът опита красиво осъществяване със задна ножица, само че стреля над вратата.

В 39-ата минута "моряците " се възползваха от неточност на "орлите ", а Беншаа пусна извеждащ пас към Сердюк. Нападателят съумя да изпревари Вердон, навлезе в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл, само че Падт с крайник избави. Малко по-късно още веднъж Сердюк беше на стрелкова позиция след пас на Беншаа, само че Пластун съумя да блокира в корнер.

В началото на второто полувреме в игра се появи Вандерсон. Бразилецът размени Спас Делев и получи капитанската лента от Кирил Десподов. Двубоят е финален за офанзивния футболист на "Хювефарма сцена ", откакто напуща клуба.

В 48-ата минута Сотириу се извиси над всички след центриране от корнер и стреля с глава, само че в горната греда. Кипърецът опита и добавка, само че не откри очертанията на вратата. Главният рефер Георги Димитров обаче прегледа обстановката на ВАР, откакто при удара на нападателя топката се отклони в ръката на Сердюк. Съдията реши, че има учредения да даде дузпа и уточни бялата точка. Зад топката застана Сотириу с удар в долния десен ъгъл вкара за 1:0.

Две минути по-късно гол на "моряците " беше анулиран. Шоу беше пристиснат от Сула пред наказателното поле на домакините и изгуби топката, която се озова в Сердюк, а той самичък против Падт прати топката в мрежата. ВАР още веднъж влезе в приложимост, като Георги Димитров реши, че алжирският халф на гостите е направил нарушаване против халфа на Лудогорец и анулира попадението.

В 61-ата минута гостите имаха добра опция за изравнителен гол. Курьор откри Сердюк отляво в наказателното поле, а украинецът с точно центриране откри Беншаа. Нападателят опита виртуозно осъществяване със странична ножица, само че ударът му беше блокиран. Черно море продължи да бъде по-опасният тим в тези минути. Сердюк още веднъж се озова на стрелкова позиция, само че ударът му беше избит в корнер. След неговото осъществяване топката стигна до Мартин Дичев, чийто шут от границата на наказателното поле не откри задачата.

В 78-ата минута почитателите на Лудогорец приветстваха Вандерсон, а на таблото се появиха благодарствени слова към бразилския халф. Малко по-късно Вердон засече с глава центриране от корнер на Десподов, само че не съумя да откри очертанията на вратата.

В добавеното време Сердюк стреля рисково около вратата от директен свободен удар. Малко по-късно Падт улови удар от дребен ъгъл на Мартин Милушев.

Лудогорец - Черно море 1:0

1:0 Пиерос Сотириу (52-дузпа)

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (88 - 5. Георги Терзиев), 19. Пиерос Сотириу (88 - 14. Дени Групер), 21. Жан Карничник, 23. Шоу (78 - 10. Матиас Тисера), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 73. Рик (69 - 37. Бърнард Текпетей), 90. Спас Делев

Треньор: Анте Шимунджа

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев (89 - 18. Мартин Милушев), 23. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев (55 - 19. Матиас Курьор), 31. Закария Беншаа (68 - 39. Николай Златев), 8. Мазир Сула (68 - 16. Денислав Ангелов), 9. Евгений Сердюк

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к. Рик, Шоу (Лудогорец); Закария Беншаа (Черно море)

Съдия: Георги Димитров

Стадион: "Хювефарма Арена "