Лудогорец обърна и победи с 3:1 Локомотив София в последен

...

Лудогорец изтръпна, но надви Локо

Лудогорец обърна и победи с 3:1 Локомотив София в финален дуел от десетия кръг на efbet Лига.

Столичните " железничари " поведоха в 12-ата минута с гол на Диого Тейшейра. През втората част обаче разградчани съумяха да стигнат до трите точки. В 59-ата минута Руан Секо даде звук за обрата, който бе завършен от Клод Гонзалвеш в 67-ата минута, а към четвърт час преди края на мача Кайо Видал постави точка на разногласието.

В 7-ата минута бе първата интервенция на Александър Любенов, откакто Бърнард Текпетей получи от Якуб Пьотровски и излезе на добра позиция, само че стреля във вратаря на Локо Сф.

В 12-ата минута Локомотив София поведе в резултата! Бруно Франко центрира към наказателното поле, където Ноа Сонко Сундберг сбърка, а останалият непокрит Диого Тейшейра вкара топката във вратата на Слуга за 1:0.

След попадението на столичните " железничари " Лудогорец се впусна в офанзиви, търсейки изравнителен гол.

В 28-ата минута на Александър Любенов още веднъж му се наложи да се намесва, откакто Клод Гонсалвеш пусна изострен пас към Клод Гонзалвеш, само че стражът на " железничарите " го пресече.

Пет минути след това  " орлите " бяха доста покрай гол, само че Любенов още веднъж съумя да се намеси, а Алан Диас се оправи със задачата да почисти топката малко преди голлинията.

След почивката Ивайло Петев пусна в игра Спас Делев вместо Сон.

Лудогорец бе по-настоятелният отбор и при започване на втората част. В 58-ата минута Руан Секо опитва с акробатичен изстрел да прати топката в опразнената врата, само че стреля доста неопределено.

Минута по-късно Секо въпреки всичко съумя да изравни резултата. Аслак Фон Витри пусна дълъг пас към Кайо Видал, а той подаде на Секо, с цел да може нападателят да матира Любенов за 1:1 в 59-ата минута.

Секунди по-късно Спас Делев опита с ножичен удар да направи обрата за " орлите " цялостен, само че не откри задачата. В 62-ата минута и Мунир Шуиар стреля на сантиметри около вратата.

В 67-ата минута Лудогорец стигна до цялостен поврат. Иван Йорданов центрира в наказателното поле, а Бруно Франко изгледа от близко по какъв начин Клод Гонзалвеш вкарва топката във вратата на Любенов с глава.

Четвърт час преди края на мача Аслак Фон Витри опита да откри с центриране собствен съотборник в наказателното поле, само че Ивайло Найденов се оправи с изчистването.

В 76-ата минута Спас Делев затрудни Александър Любенов, който мазета, а по-късно Алан Диас реши с глава да връща топката към своя вратар, който не съумя да я улови, а Кайо Видал наказа тази неточност с гол за 1:3.

ЛОКО (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Диого Тейшейра 12
1:1 Руан Секо 59
1:2 Клод Гонсалвеш 69
1:3 Кайо Видал 76

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) : 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Пинто Тешейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре;

Треньор: Данило Дончич;

ЛУДОГОРЕЦ : 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пиотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 16. Аслак декор Витри, 17. Франциско Гомес-Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей (к), 82. Иван Йорданов, 99. Руан Круз;