Лудогорец II се върна към победите с хубав успех с

...

Лудогорец II закотви Спортист Своге на дъното във Втора лига

Лудогорец II се върна към успехите с прекрасен триумф с 3:1 над Спортист Своге. Мачът бе от програмата на XI кръг в шампионата на Втора лига и се игра на стадион " Гнездо на орли ". Като титуляри за дубъла на Шампионите започнаха Педро Енрике и Рай Насименто.

Срещата стартира по най-хубавия метод за разградчани, откакто Хюсеин Кельовлуев означи с глава за 1:0 още в 4-та минута. Попадението бе направено от Рай Насименто, който предоля двама футболисти на противника по левия фланг и центрира точно в наказателното поле. В 16-та минута Лудогорец II удвои преднината си. Точен, още веднъж с глава, бе Бранимир Костадинов. В 25-та минута Педро Енрике бе покрай попадение, откакто от близко засече с глава центриране на Петър Георгиев от ъглов удар. Топката обаче прелетя над вратата. В 29-та минута Спортист върна един гол. Реализира го след корнер Радослав Живков. В добавеното време Рай извърши добре директен свободен удар, само че Ивайло Василев съумя да избави.

След подновяването на играта гостите потърсиха равнене, само че това отвори повече пространства за " орлите ", които стигнаха до трети гол в 57-та минута. Вкара го Рай Насименто, който се освободи технично от директния си надзирател и приключи с прецизен удар в далечния ъгъл. В 77-та минута Калоян Йосифов стреля рисково от дъгата пред наказателното поле. Дамян Христов обаче внимаваше, плонжира ефектно и избави.

ЛУДОГОРЕЦ II -  СПОРТИСТ II  3:1

1:0 Хюсеин Кельовлуев (4)

2:0 Бранимир Костадинов (16)

2:1 Радослав Живков (29)

3:1 Рай Насименто (57)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Педро Енрике, Рай Насименто, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан)

Спортист Своге: Ивайло Василев, Мартин Сандов, Георги Маджаров, Павлин Чиликов, Владимир Сиромахов, Лионел Самба, Александър Бастунов, Йоан Маринов, Осман Дембеле, Радослав Живков, Светослав Диков (капитан)