Лудогорец II пречупи с 1:0 Черноморец (Балчик) в мач от

...

Лудогорец II пречупи Черноморец Балчик

Лудогорец II пречупи с 1:0 Черноморец (Балчик) в мач от VI кръг на шампионата във Втора лига. Срещата се игра на стадион " Гнездо на орли ". Единственото попадение осъществя бразилският централен бранител Педро Енрике, който още веднъж остана на терена до края на дуела.

Първата по-сериозна заплаха пред вратата на гостите бе в 10-та минута, когато Цветослав Петров дриблира в наказателното поле и шутира, само че защитник съумя да отклони топката в корнер. В 21-та минута Димитър Илиев комбинира с Бранимир Костадинов, който стреля рисково от границата на наказателното поле, само че топката срещна гредата.

В 22-та минута Фонкеу събори нахлулия в наказателното поле Хюсеин Кельовлуев, само че основният арбитър Тодор Киров даде знак играта да продължи. В 32-та минута добра композиция сред Йоан Йорданов и Петър Георгиев изведе Хюсеин Кельовлуев очи в очи с Димитър Илиев, само че вратарят избави. В 34-та минута Павел Георгиев от Черноморец бе изведен в чиста позиция, само че Анастас Пемперски се намеси уверено и не му разреши да шутира. Първото полувреме приключи при нулево тъждество.

Две минути след подновяването на играта Петър Георгиев получи в наказателното поле и върна добре към Хюсеин Кельовлуев, само че ударът на последния мина настрана от вратата. В 49-та минута след ъглов удар Педро Енрике се ориентира най-добре в настъпилото безредие и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0. В 54-та минута влезлият от аварийна пейка Константин Димитров откри Цветослав Петров, а плеймейкърът изведе добре Петър Георгиев, само че ъгълът бе дребен и Илиев избави. Последната по-добра голова обстановка в мача бе в 86-та минута, когато Цветослав Петров центрира от корнер, а различен влезнал като промяна състезател Алекс Луканов засече с крайник, само че не съумя да означи.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)  1:0

Педро Енрике (49)

Лудогорец II: Пламен Пепеляшев, Димитър Господинов, Методий Стефанов, Педро Енрике, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев

Черноморец (Балчик): Димитър Илиев, Йордан Радев, Даниел Георгиев (капитан), Нджомганг Фонкеу, Георги Радев, Кристиян Бешев, Наско Янков, Павел Георгиев, Дани Бонев, Алекс Наков, Габриел Вулкано