Лудогорец е новият-стар носител на Суперкупата на България. Шампионите победиха

...

Лудогорец триумфира със Суперкупата след уникална драма с дузпи срещу Левски

Лудогорец е новият-стар притежател на Суперкупата на България. Шампионите победиха Левски след осъществяване на дузпи. В постоянното време се стигна до трагично 2:2.

" Сините " първо поведоха посредством Георги Миланов, а през втората част първенците направиха цялостен поврат посредством Кирил Десподов, който матира противника за 5 минути.

В самия край възпитаниците на Станимир Стоилов израниха посредством Келиан ван дер Каап, с цел да пратят мача в осъществяване на дузпи. В тях пропуски за Левски направиха Марин Петков и Асен Митков, а Пламен Андреев избави удар на Рик Джонатан.
 Лудогорец - Левски, Лудогорец е носителят на Суперкупата онлайн
Лудогорец - Левски, Лудогорец е носителят на Суперкупата

Двубоят на националния стадион " Васил Левски " е довечера от 20:00 часа

Срещата стартира равностойно. В 14-ата минута Филип Кръстев подаде отличен пас към Илиян Стефанов, който самичък против Падт, вкара топката в мрежата. Попадението не бе зачетено поради доста тънка засада, а ВАР удостовери решението на рефера.

В 28-ата минута Миланов центрира доста подло, топката уцели гредата, след което се върна във Филип Кръстев, само че Падт избави. " Сините " преобладаваха и надиграваха противника си, а това даде резултата 4 минути преди края на първата част. Роналдо отигра по дясното крило и подаде чудесно към непокрития Георги Миланов. Халфът на " сините " незабавно насочи удар пред дъгата на наказателното поле, вкарвайки приказен гол.

През втората част борбата на терена продължи. В 59-ата минута Пламен Андреев избави хубаво състояние пред Каули като не му разреши да заплаши вратата му. В 68-ата минута Лудогорец съумя да изравни. Антон Недялков проби по лявото крило и пусна паралелен пас към Кирил Десподов, който засече и разстреля мрежата на " сините " за 1:1.

Само две минути по-късно всичко за Левски се обърна. Пламен Андреев задържа повелия топката Игор Тиаго и реферът отсъди 11-метров углавен удар. Зад бялата точка застана Кирил Десподов, който направи обрата цялостен. В добавеното време, Петрис получи вдясно и даде пас към Роналдо. Бразилецът отигра доста неприятно, само че топката се върна към Ван дер Каап, който съсече отбраната на първенците за 2:2.

Така се стигна до осъществяване на дузпи. Ивелин Попов първи вкара за Левски, последва прецизен удар на Каули. Марин Петков пропусна, само че и при идната обстановка, Лудогорец сгреши, откакто Андреев избави удар на Джонатан. Последваха точни осъществявания на Кордоба и Бари за Левски, както и на Сисисиьо и Тиаго за разградчани, с цел да се стигне до грешката на един от най-големите гении на Левски Асен Митков, който пропусна, а при ответния удар Вердон вкара и по този начин Лудогорец победи със Суперкупата.