Лудогорец 2 : 0 ХИК Хелзинки 67′ Тисера е заменен

Лудогорец - ХИК 2:0, Рик Джонатан удвои аванса на орлите

ХИК Хелзинки
 67′
Тисера е сменен от Игор Тиаго.
64′
ГОООЛ! 2:0! РИК ДЖОНАТАН! Огромна неточност на финландците разреши на Текпетей да се откъсне самичък против вратаря от центъра на терена. Той отстрани стража, само че се засуети и бе затворен от неприятелски бранител. Все отново съумя да върне обратно към нахлуващия Рик Джонатан, който от упор порази за повторно вратата на ХИК!
61′
Каули стреля рисково от към 15 метра, само че ударът му мина настрана от вратата.
 Снимка 591021
Източник:
59′
Сантери Ваананен излиза, а Тони Коскела дава последни тактически инструкции на Насим Буджелаб.
58′
Пири Соири излиза от терена, с цел да бъде сменен от Каспер Терхо.
55′
Жълт картон за Хайтала .
 Снимка 591004
Източник:
52′
Нов огромен пропуск за ХИК! Домакините нападнаха по десния фланг. Хетемай центрира паралелно на голлинията, а Хощика стреля от близко, само че себеотрицателен шпагат на Сисиньо опази българската врата. Лудогорец оцеля.
48′
Лудогорец провежда добра офанзива малко след подновяването на играта. Каули бе с топка в крайници в наказателното поле и опита да центрира към своите сътрудници, само че подаването му трансферира всички и излезе в навън.
47′
Тони Коскела прави промяна на полувремето. Мати Пелтола влезе на мястото на Дейвид Брауни.
45′

45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45+2′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
45+1′
Жълт картон за Сисиньо .
 Снимка 591011
Източник:
44′
Какъв късмет за ХИК! Оливие Вердон сбърка и подари топката на гостите. Лингман подаде към непокрития Абубакари, който от точката на дузпата стреля право във вратаря Серджио Падт. Нападателят на финландците пропусна доста положения и в първия дуел сред двата тима.
39′  Снимка 591013
Източник:
38′
ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0!! ГРУПЕР! Якуб Пьотровски лиши топката в полето на ХИК и комбинира с Рик Джонатан. Бързоногият бразилец навлезе в наказателното поле и хитро пусна пас с пета към захождащия Дани Групер. Израелецът си спря топката и със мощен удар с левачката порази вратата на гостите. Стражът на ХИК сигурно можеше да реагира по-добре в тази обстановка.
34′
Дейвид Брауни е първият, който влезе в тефтерчето на рефера.
32′  Снимка 591003
Източник:
30′
Сблъсък сред Пьотровски и Абубакари в центъра на терена. Гостите имат искания за червен картон за удар в лицето на техния нападател, само че съдията бързо охлади пристрастеностите им.
21′
Мощен шут на Недялков от границата на наказателното поле! Единственият българин в мача имаше неудоволствието да види по какъв начин топката мина напълно покрай задачата.
 Снимка 591008
Източник:
17′
Домакините извършиха корнер, при който Пьотровски бе оставен непокрит в наказателното поле на финландците и нанесе удар с глава, само че след рикошет топката излезе в нов корнер. От втория ъглов удар не произлезе нищо.
13′
Вердон и Сисиньо не се схванаха, което разреши на Брауни да сътвори заплаха пред вратата, само че Падт бе на мястото си и внимаваше.
 Снимка 591005
Източник:
9′
Гостите позволиха неточност, позволявайки на Каули да изведе чудесно Текпетей и той да напредне опасно с топката, само че вратарят на ХИК излезе предвидливо и избави.
6′
Леко преимущество за българския първенец в първите минути на дуела. Към момента обаче липсват рискови офанзиви и за двата тима.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Падт 1 Конър Азар 24 Вердон 22 Юка Райтала 14 Групер 15 Миро Тенхо (к) 95 Каули 5 Хосконен 3 Недялков (к) 23 Пири Соири 6 Пьотровски 8 Лингман 73 Рик Джонатан 21 Ваананен 4 Сисиньо 56 Хетемай 37 Текпетей 24 Дейвид Брауни 10 Тисера 77 Абубакари 23 Шоу 7 Хощика Треньор Анте Шимунджа Тони Коскела Резерви 16 Фон Витри 10 Буджелаб 8 Гонсалвеш 17 Мартич 90 Делев 29 Олусаня 11 Десподов 14 Пелтола 9 Игор Тиаго 18 Радулович 82 Йорданов И. 37 Танака 20 Нонато 19 Терхо 30 Педриньо 12 Тонандер 32 Пластун 58 Юли-Коко 12 Слуга 5 Терзиев Г. 67 Христов Д.
Лудогорец приема ХИК (Хелзинки) в мач от груповата фаза на Лига Европа. Ключовата среща е през днешния ден от 22:00 часа в Разград.

Шампионите са в търсене на триумф, който ще гарантира присъединяване в евротурнирите и напролет и в битката с Рома за второто място в крайното класиране.

Финландците също са в търсене на трите точки, в случай че желае да резервира шансове за излизане от групата.

Tреньорът на домакините Анте Шимунджа няма да може да разчита само на контузения Доминик Янков.
 От Лудогорец оповестиха ограниченията за сигурност преди мача с ХИК (Хелзинки)

Двубоят е в четвъртък, 13 октомври от 22:00 часа

Наставникът на ХИК Тони Коскела същи може да разчита на най-хубавото в днешната среща.

Миналият мач сред ХИК и Лудогорец приключи 1:1 в Хелзинки.