Соуса бе сменен от Янков.
75′
Каули напредна по фланга и откри Недялков, само че Ван дер Каап затвори чудесно бранителя и мазета.
71′
Делев центрира доста рисково, само че младият Пламен Андреев, който е капитан в този мач, излезе уверено и улови.
65′
Жълт картон за Десподов за симулация.
61′
Джонатан бе сменен от Делев.
57′
ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Сунберг засече с глава от корнер, изпълнен от Стефанов, топката попадна на десния крайник на Бари и той от близко разстреля Слуга за 1:2. Пълен поврат за " сините "!
54′
Цунами центрира към наказателното поле, Антон Недялков насочи топката към личната си врата, само че Игор Пластун почисти съвсем от голлинията.
52′
ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Кордоба откри Цунами, той напредна вихрено и пусна незабавно към Уелтън, който стреля. Топката бе избита и попадна в Драган Михайлович, който матира Слуга за 1:1!
48′
Уелтън нахлу по левия фланг и опита неочакван удар от дребен ъгъл, само че без триумф.
45′

45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′
КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!
42′
Играта много се накъса, а нервите ескалират преди почивката.
 Снимка 570539
Източник:
34′
Недялков влезе остро в краката на Кръстев и получи жълт картон.
32′
Бомбен изстрел на Драган Михайлович, който пред наказателното поле засече отбита топка след осъществяване на корнер. Слуга мазета!
30′
Жълт картон за Рик Джонатан.
25′
Каули напредна и навлезе в наказателното поле, където обаче бе затворен добре от Келиан ван дер Каап. Все отново играчът на първенците съумя да стреля, само че несполучливо.
 Снимка 570533
Източник:
20′
Цунами стреля от отдалеченост от директен свободен удар, Слуга се оправи и улови.
11′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Десподов осъществя гръмък гол откакто получи дълго подаване от Шоу и отдясно се оправи с двама бранители на " сините " и матира Пламен Андреев, който не съумя да се намеси и позволи гол в мрежата си за 1:0!
6′
Отменен гол! След неточност на Лудогорец, Илиян Стефанов откри Билал Бари, който подаде към Уелтон на празна врата, крилото осъществя, само че Бари е бил в засада и попадението бе анулирано след намесата на ВАР.
5′
Десподов центрира чудесно от корнер, Вердон засече и стреля с глава, само че над вратата.
2′
Каква опция за " сините " в първите минути! Илиян Стефанов получи доста положително подаване от Михайлович, само че новото попълнение на столичния гранд не съумя да вложи доста мощ и да затрудни Слуга.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 12 Симон Слуга 1 Пламен Андреев 3 Антон Недялков 5 Келиан ван дер Каап 4 Неусиано Гусмао 6 Цунами 7 Алекс Сантана 7 Георги Миланов 11 Кирил Десподов 14 Илиян Стефанов 19 Пиерос Сотириу 17 Уелтън 23 Мануел Кафумана 19 Билал Бари 24 Оливие Вердон 23 Сонко Сундберг 30 Игор Пластун 30 Филип Кръстев 73 Рик Джонатан 33 Хосе Кордоба 95 Каули Соуса 91 Драган Михайлович Треньор Анте Шимунджа Станимир Стоилов Резерви 1 Серджио Падт 99 Йоан Загоров 5 Георги Терзиев 4 Иван Горанов 10 Матиас Тисера 8 Андриан Краев 21 Жан Карничник 10 Радослав Цонев 64 Доминик Янков 22 Патрик-Габриел Галчев 79 Тихомир Димитров 88 Марин Петков 90 Спас Делев
Лудогорец и Левски се изправят един против различен в любопитен полуфинален мач от SESAME Купа на България. Сблъсъкът на " Хювефарма Арена " стартира в 19:00 часа през днешния ден.

" Орлите " са насочили вниманието си към шампионата за националната купа този сезон, откакто рано-рано купата се реши в тяхна изгода. Разградчани не са печелили трофея от 2014 година, а за последно играха на край през 2017 година, когато отстъпиха с 1:2 от Ботев (Пловдив). Сега обаче отборът на Анте Шимунджа ще се опита да направи дубъл.

" Сините " също имат своите цели в конкуренцията. Столичани търсят присъединяване в европейските клубни шампионати следващата година и вероятно продобиване на Купата ще им даде късмет за това, в случай че не съумеят да влязат в тройката на efbet Лига. За последно Левски игра край в шампионата през 2018 година, когато загуби по трагичен метод от Славия след осъществяване на дузпи. Левски е в серия от три следващи изгубени финала - през 2013, 2015 и 2018 година надлежно от Берое, Черно море и от " белите ". За последно " сините " печелят трофея през 2007-ма година под управлението на настоящия си треньор Станимир Стоилов.

Двата тима към този момент изиграха два страхотни мача през този сезон в efbet Лига. Лудогорец излезе победител и в двете срещи, като реализира триумф с 4:2 на " Георги Аспарухов " през месец октомври предходната година, а предишния изтръгна трагична победа с 2:1 след цялостен поврат пристигнал безусловно в 90-ата минута на срещата.

В шампионата за Купата обаче Левски има позитивен баланс против Лудогорец. За последно двата тима се срещнаха на четвъртфиналите през март 2020 година, когато " сините " се постановиха след продължения и дузпи в София. Столичани победиха след 1:0 в София и през 2015 година, откакто първата среща в Разград приключи без голове.