Лос Анджелис Клипърс записа пета победа от началото на сезона

...

Експлозия на Кауи Леонард в четвъртата част помогна за обрат на Клипърс

Лос Анджелис Клипърс записа пета победа от началото на сезона в НБА, откакто надигра Юта със 105:94. Кауи Леонард наниза 18 от всичките си 30 точки в мача в четвъртата част, с цел да помогне при четвъртия домашен триумф на тима.

Клипърс, които вървят на 2-ро място в Тихоокеанската дивизия, изоставаха с двуцифрен пасив през втората част на мача, само че с точна пукотевица на Леонард изравниха резултата 86:86. Леонард, който осъществя единствено 9 изстрела от 26-те си опита от игрова обстановка, вкара шест следващи за серията от 19:8, трансформирала се в повратна точка за обрата.

Монтрезл Харел прибави 19 точки за успеха, а Лу Уилямс остана със 17. За Джазмените Донован Мичел осъществя 36, а Боян Богданович е с 19.