ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — След като хиляди ирански демонстранти бяха

...
ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — След като хиляди ирански демонстранти бяха
Коментари Харесай

Ирански американци отбелязват персийската Нова година със смесица от тъга и радост

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — След като хиляди ирански стачкуващи бяха убити при репресиите през януари, Шима Разави Гачек искаше да резервира живи обичаните пролетни празнични обичаи на фамилията си, само че не искаше да провежда годишното си домашно празненство с ревящ огън преди Навруз — персийската Нова година.

Вместо това 46-годишният гражданин на Лос Анджелис провежда бдение във вторник вечерта в локален парк, където бяха изложени фотоси на убити протестиращи и десетки ирански американци възпламениха свещи и се редуваха да подскачат над чаени светлини във версия на традицията за прескачане на огън, известна като Чахаршанбе Сури.

„ Това е толкоз красиво и радостно време от годината “, сподели Разави Гачек, която живее в Съединените щати от 5-годишна възраст. „ Тази година не е по този начин, само че имаме потребност от нашата общественост повече от всеки път. “

Иранските американци означават Норуз тази година със комбинация от мрачни празненства и обичайни цветя, музика и танци. Много общности анулираха празненств...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР