Лориен успя да спечели с 2:1 домакинството си на Рен

...

Лориен укроти Рен

Лориен съумя да завоюва с 2:1 семейството си на Рен от 20-ия кръг на Лига 1 на Франция. Гостите дойдоха на стадион " Мустуар " с огромни упоритости, откакто в предишния кръг победиха водача в класирането Пари Сен Жермен (1:0). Те обаче не съумяха да ги оправдаят и бяха надиграни от домакините, които справедливо взеха трите точки.

Монтасар Талби даде преднина на " мерлузите " в 13-ата минута, разписвайки се с глава след корнер.

След това в 31-вата минута Тео Льо Бри получи на границата на пеналта и със страховит изстрел удвои преднината на своя отбор.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Домакините вкараха и трети гол, дело на Жулиен Понсо, само че той бе анулиран поради засада.

В 73-тата минута Рен върна интригата, откакто Флавиен Те бе изведен в наказателното поле и невъзмутимо вкара за 2:1. Усилията на гостите обаче не доведоха до нищо повече и те си потеглиха с наведени глави.

След тази победа Лориен се изкачи до 6-ата позиция в класирането с 35 точки. Рен остава едно място по-напред на 5-ата позиция с 37 точки.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago