Лоренцо Мичели беше разочарован от загубата на женския национален отбор

...

Лоренцо Мичели: Нивото ни се повишава с всеки мач

Лоренцо Мичели беше отчаян от загубата на женския народен тим с 2:3 от Германия в Лигата на нациите.

Италианският експерт обаче видя доста позитиви в играта на нашите.

" От четирите дуела бяхме надиграни само от домакина Япония. Спечелихме против Хърватия с 3:0, а също по този начин паднахме с 2:3 от Доминиканска република. "
 България изпусна мачбол и загуби трагично от Германия във VNL България изпусна мачбол и загуби трагично от Германия във VNL
" Направихме още една стъпка към по-добра игра - разяснява Мичели пред формалния уебсайт на БФ Волейбол.

- Имахме и мачбол в четвъртия гейм. Жалко, че не успяхме. В тима има отмалялост. Двубоят против Япония беше по-малко от денонощие преди този с Германия. Нормално е да се вършат неточности. Аз съм удовлетворен от борбения дух на тима. Всички, които са гледали мача, могат да го потвърдят.

Целият тим работи доста крепко и равнището ни се покачва с всеки минал мач. Не е елементарно да играеш толкоз постоянно. За много девойки това е нещо ново. И в този момент те се развиват. Въпреки че загубихме през днешния ден, в играта ни имаше неизменност. Трябва ни повече опит, който се натрупа в сходни дуели. "

Утре нашите пътуват за Хонконг, където е вторият шампионат от Лигата на нациите при дамите.