Лора Христова стана шампионка в суперспринта на 7.5 километра при

...

Лора Христова спечели титлата в суперспринта на 7.5 километра при девойките на световното първенство по летен биатлон

Лора Христова стана шампионка в суперспринта на 7.5 километра при девойките на стартиралото през днешния ден международно състезание по летен биатлон в Осръбле (Словакия). Шампионатът продължава до 27 август.

Христова завоюва златния орден, изминавайки дистанцията за 24:33.8 минути, откакто направи пет пропуща при четирите стрелби.

Другите две националки Валентина Димитрова и Стефани Йолова приключиха надлежно седма и 15-а. Димитрова остана на 1:14.3 минути от победителката с 6 неточности при стрелбата, а Йолова финишира с закъснение от 2:36.08 минути и общо 9 пропуща.

Втора и трета в суперспринта на 7.5 километра при девойките се подредиха две украинки. Олександра Меркушина заслужи среброто, откакто приключи на 9.5 секунди (3 грешки) след шампионката Христова, а бронзът остана за Олена Хородна с закъснение от 36.3 секунди (4 пропуска).