ЛОНДОН (АП) — Арсенал увеличи победната си серия във Висшата

...

Арсенал преоткрива тъч, за да победи Нюкасъл с 4-1 във Висшата лига

ЛОНДОН (АП) — Арсенал усили победната си серия във Висшата лига до шест мача, като надделя Нюкасъл с 4-1 в събота вечерта, с цел да поддържа връзка със своите противници за купата.

Арсенал бързо преоткри атакуващата си опасност след слабата загуба с 1-0 от Порто в Шампионската лига в средата на седмицата, когато домакините тотално преобладаваха над тима на Нюкасъл, който внезапно наподобява като сянка на тима, приключил четвърти предишния сезон.

Артилеристите към този момент означиха 25 гола в своите шест мача в лигата през 2024 година, макар че имаха потребност от помощ от бранителя на Нюкасъл Свен Ботман, с цел да открият резултата от корнер в 18-ата минута.

Вратарят на Нюкасъл Лорис Кариус – който започва за първи път във Висшата лига от 2018 година насам – се оправи добре, с цел да избави удара с глава на Габриел Магалаес, само че Ботман по-късно провали опита му за изчистване и в последна сметка избута топката над линията с коляно, до момента в който лежеше прострян на земята.