Локомотив записа първа загуба като гост от края на май

...

В сняг и след три отменени гола Локо загуби за първи път като гост от май месец насм

Локомотив записа първа загуба като посетител от края на май месец, откакто претърпя проваляне с 0:2 от Ботев Враца. Двубоят се игра в тежки метеорологични условия и най-много през първата част по време на мощен снеговалеж. Три гола на пловдивчани бяха анулирани поради засада, а попаденията за врачани вкараха Даниел Генов и Марко Мажуга през първото и второто полувреме. Ботев Враца пък постави завършек на отрицателната си серия от 7 следващи мача без победа.
Прочетете още

Заради мощният снеговалеж над Враца дуелът закъсня с 15 минути. Това наложи и една от вариантите на ВАР - тази за засада да отпадне, тъй като линиите са червени, а ВАР хваща единствено бели лении.

При първата по-сериозна опция пред една от двете порти Локомотив съумя да вкара. След като Петър Андреев получи пас от Димитър Илиев, а младокът напредна и осъществя, само че голът беше анулиран поради засада. Той обаче нямаше по какъв начин да бъде тестван поради неналичието на алтернатива от ВАР за засади.

В 8-та минута Браян Мендоса насочи удар, който беше неакуратен.

В 10-та минута Локомотив вкара за повторно, този път посредством капитана Димитър Илиев, само че и това попадение беше анулирано.

Четири по-късно Хоркаш избави удар на Мажуга.

В 20-та минута Ботев Враца откри резултата, откакто Брайън Переа центрира в наказателното поле, а някогашният състезател на Ботев Даниел Генов засече с глава и вкара за 1:0.

Мажуга в 32-та минута насочи удар, който Хоркаш мазета.

В 53-та минута Ботев Враца стигна до доста чисто състояние, откакто Брайън Мендоса насочи мощен удар, който Хоракш съумя да избие.

В 54-та минута Локомотив вкара за трети път, откакто Ангел Лясков засече центриране в пенална, само че голът още веднъж беше анулиран.

В 58-та минута Марко Мажуга направи пробив, влезе в пеналта и стреля, снежният терен обаче попречи на Хоркаш да се намеси добре и топката мина под неговия плонж за 2:0.

В 64-та минута Локомотив имаше съществени учредения да желае дузпа за игра с ръка в пеналта на Бубакар Траоре. Играчът на Ботев Враца се опита да почисти с глава, само че по-късно топката срещна ръката му. Съдията Михаел Павлов обаче не отсъди нищо.

Последваха неточни удари на Джовани и Алфа Конте.

В 68-та минута удар на Лясков беше избит от Бариос.

В 77-та минута удар на Евандро мина над вратата.

В 87-та минута Димитър Илиев центрира в пеналта, а Хорхе Сегура засече с глава, само че стреля над вратата.

В 89-та минута Переа стреля рисково около вратата.

В последните секунди последва удар на Евандро, който мина над вратата.

Така беше спряна серията на Локомотив от 27 май за поредност без загуба като посетител. Именно тогава за последно отборът загуби като посетител при гостуването си на ЦСКА.

С провалянето Локомотив е 4-ти с 35 точки, а Ботев Враца е 15-ти с 13 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на " Герена " на Левски.

Ботев Враца:  Федерико Бариос, Едуардо Кунде, Стефан Велев, Мартин Христов, Спас Георгиев, Брайън Мендоса, Бубакар Траоре, Марко Мажуга (Диого Барбоса 72 мин.), Марио Киконда (Луис Соарес 85 мин.), Даниел Генов (Мартин Кавдански 90+3 мин.), Брайън Переа

Локомотив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Кристиян Пешов (Джовани 46 мин.), Георги Каракашев (Бабакар Дион 72 мин.), Евандро, Димитър Илиев, Петър Андреев (Алфа Конте 46 мин.), Георги Минчев
Източник: trafficnews.bg