Локомотив (Варна) надделя над домакина Пирин (Гоце Делчев) с 27:19

...

Локомотив спечели Купата на България по хандбал за мъже за рекорден 11-и път

Локомотив (Варна) надви над домакина Пирин (Гоце Делчев) с 27:19 (14:9) и завоюва купата на България по хандбал за мъже за пета поредна година.

Така " железничарите " заслужиха трофея за рекорден 11-и път, като изпревариха по трофеи ЦСКА, който остана с 10.

Възпитаниците на Никола Карастоянов записаха 69-а поредна победа на национално равнище, откакто дръпнаха още първоначално с 3:0 и до края не изпуснаха водачеството в резултата.

Ключов миг през първото полувреме се получи към 20-ата минута, когато при 9:5 гостите останаха с двама души по-малко за към минута и половина, само че Пирин не се възползва. В следствие Локомотив усили преднината си до 13:7, а на почивката варненци се отдръпнаха с задатък от 14:9.

Със мощно начало на втората част " железничарите " дръпнаха с 19:10, а десетина минути преди края задатъкът им стана двуцифрен при 23:13, което дефинитивно предреши спечелилия.

С бронзовите медали се окичи НСА, който по-рано през днешния ден завоюва дребния край против Спартак (Врана) с 32:30 (18:16).