Локомотив (София) отстъпи на руския втородивизионен Шинник (Ярослав) с 0:2

...

Локомотив загуби от руснаци първата си контрола в Турция

Локомотив (София) отстъпи на съветския втородивизионен Шинник (Ярослав) с 0:2 в първата си контролна среща от лагера в Турция. На терена в комплекса Голд Сити двата тима си поделиха по едно полувреме, само че българите би трябвало да се сърдят на неприятната си централизация пред гола през втората част.

Отборът от Ярославл, който е на 9-о място в съветската втора дивизия, стигна до триумфа с голове в 10-ата и в 45-ата минути.

Футболистите от Шинник (Ярославл) откриха резултата в 10-ата минута, когато Андреа Чуканов прати топката с глава във вратата на Любенов. Топката беше центрирана от свободен удар от дясно до тъч-линията, прелетя цялата отбрана и там Артьом Кулишов от руснаците я върна пред вратата. В бъркотията шанс имаше Чуканов, който с глава я прати във мрежата. Две минути по-късно Семьонов при нов корнер получи отбита топка на границата на наказателното поле, само че стреля над гредата. Първата обстановка за Локомотив (София) пристигна след 6-7 минути и се откри за Илия Димитров. Ударът на юношата на Левски обаче мина над горната греда. Още една опция имаше след центриране от ъглов удар, само че капитанът Божидар Кацаров не съумя да насочи топката с глава.

Противно на развоя на събитията на терена, Локомотив (София) инкасира втори гол в последната минута на първото полувреме. При продължителна офанзива топката беше трансферирана на десния фланг, където още веднъж Артьом Кулишов я застигна и върна към дъгата на наказателното поле. Игор Леонтиев я посрещна и с отсечен удар я прати във вратата на Любенов - 0:2.

Първата обстановка за второто полувреме беше за българския тим, откакто топката срещна гредата непосредствено след осъществяване на ъглов удар. В 56-ата минута пък попадение на Елдар Низамутдинов от Шинник беше анулирано поради засада. В 68-ата минута Локомотив (София) пропусна в действителност отлична опция да върне най-малко един гол. Атака от дясно на Юлиан Ненов продължи с върната топка обратно. Антонио Вутов посрещна топката със странично воле, само че не беше акуратен и кълбото излезе над гредата. Нов пропуск на Вутов в 73-ата минута стана причина Локомотив да изпусне още една опция. Селсо Рапосо проби доста добре от дясно, финтира бранител на Шинник и върна на Вутов, чийто удар обаче спря от външната страна на мрежата.

Състав на Локомотив (София):

Александър Любенов, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Марио Петков, Алан Диас, Валентин Николов, Александър Александров, Ивайло Найденов, Карлос Франса, Илия Димитров, Лука Иванов (второ полувреме: Жарко Истатков, Селсо Рапосо, Красимир Милошев, Антонио Вутов, Димитър Митков, Димо Бакалов, Матеус Дуарте, Юлиан Ненов, Християн Чипев, Давид Малембана)