Локомотив (София) измъкна 3:3 при гостуването си на Нефтохимик от

...

Страхотна драма в Бургас - Нефтохимик и Локомотив направиха зрелищно 3:3

Локомотив (София) измъкна 3:3 при гостуването си на Нефтохимик от 15-ия кръг на Втора лига. Двата тима изиграха вманиачен мач, в който столичани съумяха да наваксат закъснение от два гола, а най-после пропуснаха да завоюват. Двубоят беляза завръщането на домакините на ст. " Лазур " в Бургас.
 Георги Иванов-Геша: Феновете на Спартак (Вн) налитаха на съдии и футболисти

" Мисля, че се взе вярното решение мачът да бъде преустановен "

Тимът на Младен Додич остава на трето място с 29 точки. Нефтохимик е на девета позиция с осем по-малко.

Само 90 секунди след началото на мача Александър Александров засечe центриране, само че ударът му с глава се отби в страничната греда. Светослав Диков също беше покрай гола в 26-ата минута, само че шутира над вратата.

Три минути преди края на първата част Педро Ферари игра с ръка в наказателното поле, за което основният арбитър Петър Григоров отсъди дузпа. Зад топката застана Николай Костов, който не сбърка - 1:0.

Последва пропуск на Димитър Костадинов. Той беше оставен самичък на дузпата, само че съумя да вкара топката във вратата на Василев. Две минути след подновяването на играта Костадинов въпреки всичко се разписа с мощен удар с десния крайник.
 Уорън Фийни дебютира с триумф отпред на Пирин

Пълен поврат за " орлетата "

В 51-ата минута " железничарите " понижиха резултата. Изключително хубав гол означи Илиян Стефанов. Десет по-късно домакините си върнаха преднината си от два гола. Николай Костов центрира от фаул в наказателното поле, където Димитър Костадинов бе най-съобразителен в и осъществя второто си попадение в дуела.

В 70-ата минута основният арбитър отсъди нова дузпа. Този път за задържане в наказателното поле на Живко Петков. Таранът наруши разпоредбите против Светослав Диков, който се нагърби с осъществяването на дузпата. Опитният стрелец вкара невъзмутимо - 2:3.

Седем по-късно играчите на Младен Додич стигнаха до трети гол. Педро Ферари шутира от отдалеченост, а вратарят на домакините избави, само че при добавката Светослав Диков заби шестото си попадение от началото на сезона. В 91-ата минута Илиян Стефанов бе извънредно покрай нов шедьовър. Младият футболист стреля с левия крайник, само че топката се отби в гредата и излезе в навън. Последната обстановка в срещата бе пред вратата на Ивайло Василев. Живко Петков насочи прекрасен удар, само че стражът мазета в ъглов удар.