Локомотив (Сф) 1 : 0 ФК ЦСКА 1948 25′ Източник:

Локомотив - ФК ЦСКА 1948 1:0, домакините повеждат!

ФК ЦСКА 1948
 25′  Снимка 615830
Източник:
17′
ГОООЛ! 1:0!! ИВАЙЛО НАЙДЕНОВ! Домакините съумяха да открият резултата в 17-тата минута на дуела, когато Ненов центрира отдясно, Наумов не се намеси добре и мазета топката в караката на Найденов, който с удар с десния крайник съумя да открие резултата.
13′
Георги Русев стреля рисково към вратата на " железничарите ", само че стражът на домакините се оправи, въпреки и с не доста безапелационна интервенция.
9′
Спокойни първи минути на дуела. Няма положения за гол и пред двете порти.
 Снимка 615822
Източник:
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Бабукар Гей 29 Даниел Наумов - капитан 22 Ивайло Найденов 19 Стив Фуртадо 33 Алън Карлос Диас Фильо 87 Симеон Петров 5 Давид Малембана 14 Хелитон Тито дос Сантос 94 Юлиян Ненов 16 Сидклей Перейра 8 Мартин Райнов 28 Емил Ценов 44 Божидар Кацаров - капитан 10 Георги Русев 39 Антонио Вутов 99 Радослав Кирилов 70 Димо Бакалов 8 Педро Енрике душ Сантуш 89 Матеус Дуарте Роча 55 Светослав Диков 11 Карлос Енрике Фрейрес 58 Октавио Мерло Треньор Станислав Генчев Тодор Янчев Резерви 24 Александър Любенов 33 Генадий Ганев 12 Бруно Франко 71 Иван Ангелов 26 Красимир Милошев 9 Александър Колев 4 Мики Орачев 15 Александър Александров 7 Александър Александров 4 Ангел Лясков 15 Лука Иванов 6 Карлос Охене 3 Марио Петков 24 Лазар Марин 29 Станислав Костов 45 Преслав Антонов 18 Кристиан Чипев 7 Марио Топузов
Локомотив (София) и ФК ЦСКА 1948 се изправят един против различен в първи полуфинален дуел за Купата на България. Срещата на стадион " Локомотив " стартира в 18:30 часа.

В предната фаза на шампионата двата тима реализираха победи след изключителна драма. Локо отстрани Славия при резултат 2:1 на личен терен, като Мартин Райнов означи победното попадение в 94 минута.

ФК ЦСКА 1948 пък бе по-добрият отбор в Кърджали против Арда, само че продължи напред след нулево тъждество в постоянното време и гол от дузпа в 117 минута.
 Тодор Янчев: Дано играем и край за Купата

" Изминалият мач за шампионата е история "

Несъмнено " железничарите " излизат за реванш, защото при започване на март изгубиха от днешния си противник с 0:6. Изразителният триумф при последното посещение на стадион " Локомотив " пък дава спомагателна убеденост на футболистите на Тодор Янчев.

Домакините ще бъдат без Селсо Рапосо, който получи червен картон против Лудогорец в последния кръг от efbet Лига. Добрата вест за треньорския щаб е завръщането след наказване на Матеус Дуарте.

Тодор Янчев пък няма да може да разчита на звездата в отбора Ивайло Чочев, както и на контузените Райън Бидунга, Евгений Сердюк и Джонатан Перейра. Наказани за днешната среща са халфовете Парвиз Умарбаев и Реян Даскалов. Под въпрос до последно ще бъде Бирсент Карагарен.
 Величков: Финал за Купата ще бъде апотеоз на всичко, което направихме за Локомотив през годините