Локомотив постигна трета победа през сезона и първа като гост,

...

Локо измъкна победата под проливния дъжд във Враца

Локомотив реализира трета победа през сезона и първа като посетител, откакто се оправи с Ботев Враца като посетител с 1:0. Единственото попадение вкара Бирсент Карагарен в 71-та минута.
Прочетете още

Двубоят се игра в доста тежки условия. Първото полувреме валя пороен дъжд, който наводни терена и затрудни и двата тима.

В 9-та минута Карагарен стреля, само че над вратата.

В 10-та минута врачани останаха с 10 индивида, откакто Венцислав Христов беше изпъден с пряк червен картон. Нападателят направи доста глупава постъпка, откакто удари в центъра на терена Райън Бидунга при спряна игра. Съдията видя това и незабавно подвигна червен картон на Христов.

В 14-та минута центриране на Матеус Да Силва изненада Костов, а топката се удари в напречната греда и се получи съществено безредие, първо Боруков опита с пета да вкара, само че Костов избави, а по-късно удар на Димитър Илиев беше избит от голлинията от Мартин Кавдански.

В 22-та минута Чавдар Ивайлов стреля неопределено от фаул.

В 38-та минута удар на Жан-Пиер Да Силва беше избавено от Пиргов.

В края на първото полувреме Матеус Да Силва стреля, само че около вратата на Костов.

В 50-та минута Боруков се оказа самичък против Костов след неточност в отбраната на Ботев Враца, само че ударът на нападателят беше право във вратаря на врачани.

В 64-та минута Димитър Илиев насочи доста прекрасен изстрел с глава от сложна позиция след центриране на Да Силва, само че ударът мина около вратата.

Домакините дадоха отговор с удар от отдалеченост на Мендоса, който беше уловен от Пиргов.

В 69-та минута Переа изведе доста добре Генов, който стреля, само че Пиргов мазета в корнер.

В 71-та минута Локомотив съумя да открие резултата. Матеус Да Силва центрира в наказателното поле, а Мендоса се опита да почисти, само че топката попадна при Карагарен, който с хубаво осъществяване не остави шансове на Костов - 0:1.

В 79-та минута Евандро опита да вкара с удар зад центъра, само че топката мина около вратата.

В 85-та минута Евандро получи прекрасен пас от Каракашев в наказателното поле, само че не съумя да уцели вратата.

Мартин Атанасов засече центриране с глава в 86-та минута, само че Пиргов избави.

Така Локомотив реализира първи триумф като посетител от ноември 2021г. С успеха отборът към този момент е втори с 9 точки, а врачани останаха девети с 4 точки.

На 8 август Локомотив посреща Арда в среща от петия кръг в шампионата.

Ботев Враца: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луиз Соарес, Диего Фераресо, Даниел Генов, Чавдар Ивайлов (Мартин Атанасов 83 мин.), Браян Переа, Жан Пиер Да Силва, Браян Мендоса, Стефан Гаврилов (Мирослав Маринов 89 мин.), Венцислав Христов

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус Да Силва, Мартин Паскалев, Раян Бидунга, Йосип Томашевич, Бабакар Дион (Евандро 68 мин.), Георги Каракашев (Милош Петрович 90 мин.), Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Александър Василев 90 мин.), Преслав Боруков (Ивайло Димитров 85 мин.), Димитър Илиев
Източник: trafficnews.bg