Локомотив Пловдив завърши 1:1 с Марица Пловдив в последната си

...

Илко Пиргов изпусна дузпа в последния мач в кариерата си

Локомотив Пловдив приключи 1:1 с Марица Пловдив в последната си контрола преди началото на новия сезон в Първа лига. Двубоят се игра на " Лаута " бе и бенефис за вратарят Илко Пиргов.

Още в осмата минута новото попълнение на домакините Ангел Лясков бе съборен в наказателното поле. Феновете започнаха да скандират името на Илко Пиргов, приканвайки го той да извърши отсъдената дузпа. Опитният пазач шутира в долния десен ъгъл, само че сътрудника му от Марица Илия Николов отрази удара.

Пет минути по-късно играта бе спряна, с цел да бъде почетен Илко Пиргов в последните му мигове като футболист. Той бе сменен от Динко Хоркаш, а съотборниците му го понесоха на ръце. След това двата тима направиха шпалир и всички до един поздравиха Пиргов. Той получи получи специфична премия от легендата на Локомотив и българския футбол Христо Бонев, а по-късно подари фланелката си на младия вратар на " черно-белите " Кристиан Томов.

В 40-ата минута Хорхе Сегура направи груба неточност и разреши на Веселин Марчев обикновено да му открадне топката. След това бранителят фаулира в наказателното поле някогашния капитан на Локомотив. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от различен футболист, минал през " Лаута " - Мартин Газиев.

В 68-ата минута Локомотив получи втора дузпа в дуела. Това стана след нарушаване на Соломон Джеймс против Петър Андреев. Зад топката застана Джовани, който вкара за 1:1. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg