Локомотив (Пловдив) победи трудно Ботев (Враца) с 1:0 и поне

...

Локомотив се върна на победния път във Враца

Локомотив (Пловдив) победи мъчно Ботев (Враца) с 1:0 и най-малко за няколко часа се завърна на върха в efbet Лига. Мачът във Враца беше доста атрактивен през първото полувреме и слаб след почивката.

Георги Минчев вкара единственото попадение в 27-ата минута. В края на срещата голмайсторът на врачани Валери Домовчийски извърши безобразно дузпа и лиши своя тим от точка.

Мачът стартира с доста високо движение още в първите минути. Гостите желаеха бързо да вкарат, а домакините с доста здрава игра също търсеха гола.

Момчетата на Антони Здравков бяха крепко групирани откъм гърба, което не им пречеше да разпростират бързи контри. Така положения имаше и пред двете порти. Домакините на два пъти желаеха дузпа, само че Никола Попов остана безгласен.

В 27-ата минута Димитър Илиев центрира точно отдясно и Георги Минчев през двама бранители простреля Костов с глава за 0:1.

Последваха доста мощни минути на гостите, само че Костов направи страхотни спасявания. Стражът съумя с доста изпитание да предотврати и автогол на Н'Диайе.

Малко преди почивката имаше повече нерви в моменти, когато " железничарите " се дръпнаха обратно.

Втората част беше надалеч по-равностойна, като домакините започнаха да стават все по-смели и настоятелни с напредването на игровото време. В 67-та минута резервата Валери Домовчийски получи огромен късмет. Секунди след появяването си на терена Домовчийски се оказа на броени метри пред вратата след ъглов удар, само че изстрелът му мина над вратата на Мартин Луков.

Само две минути по-късно момчетата на Антони Здравков получиха нов късмет. След продължителна офанзива Аласан Н'Диайе опита мерника си от 20-на метра, само че Мартин Луков съумя да отрази.

В 85-та минута домакините пропуснаха голям късмет да изравнят, откакто Даниел Генов беше повален в наказателното поле от Кристиан Гомис. Зад топката застана Валери Домовчийски, само че стрелецът даже не съумя да уцели вратата.
Източник: fakti.bg