Локомотив Пловдив победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от

...

Локо Пд укроти 10 от ЦСКА 1948, дузпа върна самочувствието на национал

Локомотив Пловдив победи с 2:1 ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Парвиз Умарбаев (33) и Димитър Илиев (64-дузпа) вкараха за домакините, резервата Денислав Ангелов (48) се разписа за "червените ". От 63-ата минута гостите играха с 10 души, откакто Крум Стоянов бе изпъден с пряк червен картон. Националът Димитър Илиев донесе трите точки на тима си от дузпа, която сигурно ще му върне поразклатеното самочувствие след пропуща му при загубата от Литва.

Двата тима влязоха много внимателно в срещата и двамата вратари скучаеха в първите минути. Първият опит за пукотевица беше на гостите, само че ударът на Бастунов беше блокиран, а при добавката Крум Стоянов шутира неопределено. Грешка на Милош Петрович при изнасянето на топката в 18-ата минута разреши на Галин Иванов да насочи удар, само че той още веднъж беше блокиран от Биков. Домакините насочиха първия си удар едвам в 25-ата минута. Гомис откри с дълго центриране Димитър Илиев, само че капитанът с глава прати топката в ръцете на вратаря Наумов. Малко по-късно и Венсан Марсел опита шанса си, само че техничният му удар не откри задачата. В 33-ата минута обаче гостите бяха матирани от триходова композиция сред Георги Минчев, Димитър Илиев и Парвиз Умарбаев. Националът на Таджикистан изскочи очи в очи със стража на "червените " и технично откри резултата - 1:0.

Четири минути след попадението единствено изумителната реакция на Лукас Рейдър резервира задатъка на пловдивчани. Ивайло Чочев сподели класа, продължавайки с глава дълъг пас на Симеон Петров към Ангел Бастунов в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА 1948 си освободи място за пукотевица и шутира технично, само че стражът на домакините се разтегна и мазета в ъглов удар. Втората част стартира с една смяна в състава на гостите и тя бързо даде резултат. В 48-ата минута резервата Денислав Ангелов засече центриране от корнер и от близко прати топката във вратата на Локомотив Пд - 1:1.

Голът внесе доста възторг в играта на ЦСКА 1948, само че гостите бяха попарени в 63-ата минута. Георги Минчев изведе майсторски Димитър Илиев в наказателното поле очи в очи с вратаря Наумов. Капитанът на "черно-белите " бе съборен от Крум Стоянов, само че изненадващо реферът подвигна жълт картон на Илиев за симулация. ВАР обаче бързо поправи грешката му и бе отсъдена дузпа и червен картон за бранителя на ЦСКА 1948. Димитър Илиев не трепна от бялата точка и със мощен удар в десния ъгъл направи 2:1.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЦСКА 1948 2:1 1:0 Парвиз Умарбаев (33) 1:1 Денислав Ангелов (48) 2:1 Димитър Илиев (64-дузпа) ЛОКОМОТИВ ПД: 71 Лукас Рейдър, 4 Кристиан Гомис, 20 Милош Петрович, 2 Олексий Биков, 33 Йосип Томашевич, 9 Бирсент Карагарен, 39 Парвиз Умарбаев, 34 Петър Витанов, 61 Венсан Марсел, 14 Димитър Илиев-к, 10 Георги Минчев Резерви: 1 Илко Пиргов, 25 Артур Крачун, 7 Шакил Сно, 44 Николай Николаев, 16 Лукас Салинас, 6 Емил Янчев, 28 Айвън Ангелов Треньор Александър Тунчев ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов-к, 87 Симеон Петров, 3 Димитър Пиргов, 24 Лазар Марин, 6 Деян Лозев, 18 Ивайло Чочев, 25 Георги Ангелов, 77 Крум Стоянов, 10 Георги Русев, 20 Ангел Бастунов, 33 Галин Иванов Резерви: 1 Димитър Тодоров, 64 Владимир Гогов, 8 Ивайло Климентов, 7 Марио Топузов, 9 Денислав Ангелов, 98 Валентин Йосков, 61 Стелиян Добрев Треньор Николай Киров