Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 1:0 и достигна до

...

Локо взе “железничарското“ дерби, Сорга с дебютен гол

Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 1:0 и доближи до първа победа през втория полусезон в елита. Единственото попадение осъществя нападателят Ерик Сорга, който вкара и дебютния си гол за " смърфовете ".
Прочетете още

В 3-та минута Димитър Илиев изведе добре Бабакар Дион, който насочи изстрел, само че той беше уловен от Гай.

В 21-та минута удар на Сорга беше уловен от Гай. Последва и неакуратен удар на Матеус Силва.

В 26-та минута изстрел на Джовани беше избавен от вратаря на Локо София.

Малко по-късно последва и удар на Юлиян Ненов от фаул, само че той беше неакуратен.

В 38-та минута Джовани навлезе в наказателното поле и насочи удар, само че той мина над вратата.

В 45-та минута Йосип Томашевич насочи удар, който мина рисково около вратата на Локо София.

В 53-та минута Джовани стреля, само че над вратата. Последва и неакуратен изстрел на Матеус Силва.

В 59-та минута Локомотив откри резултата, откакто Петър Витанов се измъкна добре в наказателното поле и подаде към Ерик Сорга, който на опразнената врата вкара първия гол за отбора пред новата естрада " Бесика " и първи гол за тима през тази година - 1:0.

В 80-та минута Петър Витанов съумя да насочи прекрасен изстрел, само че вратарят на Локо София съумя да избие.

В 86-та минута Матеус Силва направи страховит пробив и насочи удар, само че той мина рисково около вратата на Гай.

В 89-та минута след осъществяване на корнер Тодор Павлов засече с глава, а топката мина около вратата на гостите.

В последните секунди на дуела Селсо Рапосо центрира в наказателното поле, където Станислав Костов стреля от воле, само че над вратата.

С триумфа Локо Пловдив събра 37 точки и е на 4-то място, а Локо София е на 9-та позиция с 28 точки.

Следващата събота Локомотив гостува на ЦСКА.

Локомотив Пловдив:  Динко Хоркаш, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Матеус Силва, Пиер Зебли, Бабакар Дион (Милош Петрович 90 мин.), Димитър Илиев, Петър Витанов (Георги Каракашев 83 мин.), Джовани (Денислав Александров 85 мин.), Ерик Сорга (Христо Иванов 90 мин.)

Локомотив София:  Бубакар Гай, Лука Иванов, Божидар Кацаров, Дейвид Малембана, Юлиан Ненов, Мартин Райнов, Красимир Милошев (Селсо Рапосо 75 мин.), Бруно Франко, Алан Фильо, Карлос Франса, Димо Бакалов (Станислав Костов 63 мин.)

Източник: trafficnews.bg