Локомотив (Пд) 2 : 1 Септември София 90′ Отборът на

Локо - Септември 2:1 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига

Локомотив (Пд)

2: 1

Септември София
 90′
Отборът на Локомотив завоюва срещата против Септември от 25-ия кръг на efbet Лига в Пловдив и се утвърди в топ 6 в класирането. Столичани пък останаха в рисковата зона.
89′
Септември резервира интригата, откакто съвсем сигурен гол на Локо беше отразен.
81′
Септември се върна в мача след попадение на Валентин Йосков, което беше прегледано с ВАР. До гола се стигна след грешка в отбраната на домакините. Вратарят Динко Хоркаш излезе на границата на наказателното поле, а Тодор Павлов не се разбра със своя сътрудник. Двамата се сблъскаха и разрешиха на Валентин Йосков да вкара топката в опразнената врата.
75′
Попадение на Атанас Кабов за Септември е анулирано след намесата на ВАР.
73′
Мартин Петков отстъпва мястото си на Йосков.
70′
Томаш прибегна към промените.
64′
Невероятен пропуск за гостите. Хоркаш сбърка с намесата си при висока топка, тя попадна у Чешмеджиев, който от близка отдалеченост не съумя да откри опразнената врата.
58′
Пловдивчани на процедура взеха решение мача след светкавична офанзива, минала през Димитър Илиев. Той получи топката от Джовани, направи двойно подаване с него и последният останал очи в очи с вратаря Шейтанов, насочи удара си в долния ляв ъгъл на вратата.
53′
Хубав фалцов удар на Джовани, ориентиран към далечния ъгъл на вратата, беше париран в корнер от Димитър Шейтанов. Вратарят се намеси с една ръка и предотврати заплахата.
46′
Александров е отстъпил мястото си на Якубяк.
45′
Стартира второто полувреме. Треньорът на гостите е направил една смяна в състава си, до момента в който домакините не престават с познатите реализатори.
31′
Симеон Александров е осъден за нарушаване против Матеус Силва.
13′
Мартин Ачков от Септември е глобен, откакто извърши тактическо нарушаване.
45′  Снимка 613556
Източник:

Локомотив се отдръпва на почивката с гол преднина. Интригата остава за второто полувреме.
43′
Усилията на домакините се възнаградиха в края на полувремето. Матеус да Силва беше изведен в наказателното поле и с удар без подготовка направи Шейтанов беззащитен.
38′
Септември провежда добра атака= Мартин Петков пусна подаване зад тила на отбраната на Локо към Мартин Ачков. Той центрира паралелно на голлинията и Влатко Стояновски подложи крайник, само че Хоркаш улови с ръце.
20′
Голям късмет пред Локомотив. Димитър Илиев от фланга насочи топката в наказателното поле, последва изстрел на Петър Витанов, само че Шейтанов избави. При добавката състезател на Локо нацели гредата, само че беше отсъдена засада.
 Снимка 613555
Източник:
14′
Локомотив получава право да извърши фаул пред наказателното поле на Септември. Джовани центрира, само че нищо забавно не се получи.
6′
Матеус Да Силва стреля мощно с левия крайник, само че топката излезе отвън терена.
3′
Първа заплаха в мача, която се откри пред тима на Локомотив, само че стражът на Септември Димитър Шейтанов избави.
1′
Срещата на " Лаута " стартира. Септември първи играе с топката. Да си пожелаем зрелищен мач.
Състав 23 Динко Хоркаш 21 Димитър Георгиев Шейтанов - ВРАТАР 50 Йосип Томашевич 5 Асен Кирилов Георгиев - КАПИТАН 20 Милош Петрович 6 Атанас Василев Кабов 5 Тодор Василев Павлов 15 Влатко Стояновски 13 Матеус Де Барош Да Силва 26 Константин Чешмеджиев 34 Петър Иво Витанов 20 Красимир Руменов Станоев 15 Пиер Дезире Зебли 3 Мартин Детелинов Петков 14 Димитър Красимиров Илиев - КАПИТАН 11 Мартин Христов Ачков 7 Бабакар Дион 18 Петър Чуич 10 Джовани Бариани Маркес 17 Симеон Славейков Александров 9 Ерик Сорга 24 Стефан Милич Треньор Резерви 1 Илко Емилов Пиргов - ВРАТАР 1 Иван Емилов Василев - ВРАТАР 99 Джовани Трупе 7 Айкут Сунай Рамадан 4 Мартин Красимиров Паскалев 9 Валентин Йосков Йосков 19 Денислав Мартинов Александров 10 Димитър Мирославов Костадинов 33 Георги Иванов Каракашев 4 Иван Георгиев Арсов 3 Александър Йорданов Георгиев 23 Йоан Цветанов Гаврилов 11 Ивайло Емилов Димитров 14 Мартин Стоянов 21 Иван Василев Михайлов 13 Мартин Цветанов Николов 6 Христо Янков Иванов 25 Себастиан Якубяк
Локомотив (Пловдив) и Септември ще изиграят през днешния ден първия мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Сблъсъкът на " Лаута " е от 19:30 часа и ще бъде управителен от рефера Георги Гинчев.

" Смърфовете " влизат в срещата в серия от три следващи турнирни равенства и ще опитат да се върнат на победния път. Момчетата на Александър Томаш за последно победиха Локо (София), след което приключиха наедно с ЦСКА, Берое и Ботев (Пловдив). Локомотив (Пд) е на две точки от седмото място, тъй че възможна победа през днешния ден ще донесе повече успокоение на " Лаута ".

Септември пък загуби от Черно море с 0:3 преди паузата за националните тимове, като преди този момент столичани завоюваха против Ботев (Пд) и Берое. Тимът на Светослав Петров се намира на 12-а позиция в класирането и би трябвало да гони наложителен триумф през днешния ден, с цел да запази шансове за групата с местата сред седмо и десето и да избегне борбата за оцеляване в елита.