Локомотив Никола Нанов стана шампион за мъже по водна топка.

...

Драма в басейн Диана, Локо измъкна титлата от Бургас

Локомотив Никола Нанов стана първенец за мъже по водна топка. И то единствено седмица, откакто подвигна купата и при юношите старша възраст. Треньор и на двата състава е Георги Гаджев, оповестява уеб сайтът bgswim.com.

На финалния шампионат в Топ 6 на покрития столичен басейн " Диана " локомотивци потеглиха с две победи - 11:7 против първенеца Комодор и 9:1 против другия варненски тим Черно море. Последва загуба с 8:10 в доста трагичен и раздразнителен мач от ЦСКА, а след нея пристигна 11:2 против Черноморец.

Междувременно основният противник  Бургас бе нанизал 4 следващи триумфа и на процедура последният дуел сред двата противника се трансформира и във край за купата. На съперника на Локомотив бе задоволителен и еднакъв мач, с цел да се окичи със златните медали.

Възпитаниците на Георги Гаджев обаче излязоха доста съсредоточени и завършиха първата четвърт при 5:3. След втората част резултатът бе 7:6, а след третата - 10:6, с цел да пристигна финалната сирена при 12:7 за Локо ". Така двата тима се изравниха по точки - по 12, само че успеха в директния конфликт донесе купата на Локомотив НН.

Щастливите първенци бутнаха треньора си Георги Гаджев във водата, с цел да отпразнуват дружно успеха. Титлата за мъже е втора за Локомотив НН след триумфа през 2013-а година. Предшественикът на клуба във водната топка - Локомотив Сф има още две първи места за мъже при започване на 90-те години на предишния век.