Локо (Пд) победи украинския Зоря Луганск с 1:0 в третата

...

Локо победи украинци с 1:0

Локо (Пд) победи украинския Зоря Луганск с 1:0 в третата си контрола от зимната подготовка. Единствения гол вкара Димитър Илиев. Локомотив сподели добра игра и можеше да вкара още няколко попадения, само че липсваше добър завършващ удар. Следващата инспекция за " смърфовете " е на 24-и януари против Младост. Зоря бе по-активният тим в първите пет минути, само че не съумя да сътвори заплаха пред вратата на пловдивчани. В 9-а минута Динко Хоркаш се забави с отиграването на топката, което можеше да докара до заплаха, само че стражът съумя да почисти. Пет минути по-късно Зоря провежда рискова офанзива по фланга, само че Хоркаш съумя да реагира добре и улови, пресичайки подаването. Георги Каракашев лиши топката на 30-ия метър и опита удар от разстояние, само че опитът бе неудачен и мина високо над напречната греда.

В 17-а минута новото попълнение на " смърфовете " Ерик Сорга опита да заплаши вратата на съперника, само че стражът на Зоря се оправи. Секунди по-късно Бабакар Дион центрира от директен свободен удар, а Денислав Александров опита удар от въздуха, само че топката мина настрана от лявата греда на тима от Луганск. В 24-та минута пристигна най-чистото състояние в мача, откакто Бабакар Дион напредна по десния фланг и откри Димитър Илиев, който стреля незабавно, само че вратарят на Зоря съумя да направи хубаво избавяне, избивайки топката в корнер. В 29-а минута Бабакар Дион си изкара жълт картон.

В 43-а минута Димитър Илиев опита удар от сериозна отдалеченост, само че вратарят на Зоря улови безпроблемно. В 45-а минута Локомотив Пловдив извърши корнер отляво, а топката бе отклонена на втора греда към Димитър Илиев, който съумя да вкара топката във вратата след изстрел от близка отдалеченост.

В първите пет минути Зоря бе по-активният тим на терена, а " смърфовете " бяха прибрани в своята половина. В 57-а минута Локомотив Пловдив провежда добра контраофанзива с няколко бързи подавания, а Димитър Илиев опита удар от сериозна отдалеченост, само че изстрелът на капитана на пловдивчани не бе добър и топката излезе в навън.

" Смърфовете " можеха да удвоят резултата, откакто Ерик Сорга бе открит на страхотна позиция в наказателното поле, само че нападателят бе блокиран в последния миг. Това бе добър късмет за Локо Пловдив. Последваха 10 смени за пловдивчани, които пуснаха напълно нов състав. В 69-та минута Евандро подаде на Ивайло Димитров, оставяйки го самичък против вратаря, само че офанзивният състезател удари напречната греда и топката излезе в навън.

Пет минути преди края на постоянното време, Росун за тима на Зоря бе открит на добра позиция, само че футболистът не съумя да уцели вратата и последва навън за Локомотив Пловдив. До края на срещата Зоря бе по-активният тим, само че " смърфовете " съумяха да устоят и да завоюват срещата с минималното 1:0.

Стартов състав:

Локомотив Пловдив:  23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 19. Милош Петрович, 13. Матеуш да Силва, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион, 10. Денислав Александров, 9. Ерик Сорга
Източник: novsport.com