Лийдс и Манчестър Сити играят при 0:2 на "Елън Роуд"

...

НА ЖИВО: Лийдс - Манчестър Сити 0:2, две статични положения дадоха аванс на гостите

Лийдс и Манчестър Сити играят при 0:2 на "Елън Роуд " в дуел от 34-ия кръг на британската Висша лига. Испанският отбранителен халф Родри даде задатък на манчестърци, засичайки центиране на Фодън от фал. От друго статично състояние Нейтън Аке удвои, откакто Диаш насочи с глава към него.

Двубоят е извънредно значим за "гражданите ", които след успеха на Ливърпул над Нюкасъл, изостават на две точки от мърсисайдци в борбата за купата.

Мачът може да гледате директно по DIEMA SPORT 2, а тук на Gong.bg ще го проследим минута по минута.

Лийдс имаше доста добър късмет още в първите минути. Грешка на Кансело докара до бърза офанзива от страна на домакините посредством Родриго. Той обаче е забаваи и след това не съумя да откри собствен съотборник.

Манчестър Сити се възползва от първата си основана обстановка. Тя пристигна след статично състояние - Фодън центрира отляво, а Родри засече с глава.

В началото на втората част Рахийм Стърлинг проби добре отдясно и залъга няколко футболисти на домакините, само че ударът му бе блокиран. Минута преди този момент Грийлиш опита шанса си отдалеко, само че неопределено.

В 54-ата минута при осъществяване на ъглов удар Диаш насочи с глава към Аке, а там нидерландецът от единствено няколко метра откри мрежата зад Илан Мелие.

LIVE/ Лийдс - Манчестър Сити 0:2