Ливърпул завърши 0:0 с Порто в протоколен мач-реванш и с

...

Скука на Анфийлд и Ливърпул е на 1/4-финал в Шампионската лига

Ливърпул приключи 0:0 с Порто в протоколен мач-реванш и с общ резултат 5:0 се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига.

Доста скучна първа част предложиха и двата тима на феновете пред телевизионния екран. За 45 минути почитателите на " Анфийлд " не станаха очевидци на нито един прецизен удар към една от двете порти, а и забавни обстановки също съвсем липсваха. Предвид сериозния задатък за " мърсисайдци " обаче, това не бе нещо ненадейно.

През втората част обстановката на терена не се промени. Порто съумя да стигне до първи прецизен удар и съотетно пъро рисково състояние пред вратата на Ливтърпул. В 52-ата минута Уорис Маджийд насочи снаряд от граница на наказателното поле. Лорис Кариус обаче внимаваше и мазета топката настрана.

Вратарят на гостите - Икер Касияс пък записа своя мач №56 със " суха " мрежа в европейските клубни шампионати. След него е единствено Джанлуиджи Буфон, който има 49 на сметката си, а на следващия ден - против Тотнъм, ще преследва дуел без позволен гол №50.
Източник: offnews.bg