Ливърпул записа 12-та поредна победа във Висшата лига, след като

...

Ливърпул чупи рекорди след 1:0 над Тотнъм

Ливърпул записа 12-та поредна победа във Висшата лига, откакто надигра Тотнъм като посетител с 1:0. Единственото попадение означи Роберто Фирмино в 37-та минута. Бразилецът се възползва от асистенция на Мохамед Салах.

Така задатъкът на водача в класирането пред втория Лестър Сити набъбна на 16 точки. По-рано през днешния ден Лестър падна с 1:2 от Саутхемптън. А също така отборът на Юрген Клоп има мач по-малко. А и записа шести следващ мач със суха мрежа.

През първата част мърсисайдци имаха по-добрите положения, а Садио Мане уцели гредата. Към средата на второто полувреме шпорите демонстрираха по-добра игра, а най-чистият им късмет пристигна в 82-та минута. Тогава Ло Селсо се размина с гол след чудесно центриране на Орие. Малко преди този момент Сон също пропиля добра опция.
Рекордите на Ливърпул
Тимът на Юрген Клоп записва няколко върха с днешния си триумф. Червените записаха най-хубавия си старт на сезон в историята.

Овен това усъвършенстваха достижението на Манчестър Сити от сезон 2017/18 – тогава Сити завоюва 59 точки от първите 21 мача. Мърсисайдци имат 61 сега.

Освен това Ливърпул записа и 38-ми следващ дуел без проваляне във Висшата лига.

За последно те паднаха от Манчестър Сити на 3 януари предходната година.

Червените станаха и първият тим в петте огромни шампионати на Европа, спечелил 20 от първите си 21 мача.
Източник: cross.bg