Ливърпул стартира с успех кампанията си във втория по сила

...

Клоп с велик рекорд начело на Ливърпул в Европа

Ливърпул започва с триумф акцията си във втория по мощ европейски клубен шампионат – Лига Европа, откакто победи ЛАСК Линц с 3:1 като посетител. Флориан Флекер даде преднината на домакините в 14-ата минута, само че след почивката англичаните за следващ път обърнаха развоя в своя изгода след гол от дузпа на Дарвин Нунес (56') и попадения на Луис Диас (63') и Мохамед Салах (88').

За „ алените “ това бе 17-и следващ мач във всички шампионати без загуба. Успехът бе изключително специфичен за мениджъра на мърсисайдци Юрген Клоп, който завоюва своята юбилейна 50-а победа в европейските клубни шампионати с Ливърпул.

В исторически проект нито един различен ментор на тима от града на Бийтълс не е реализирал толкоз доста триумфи на интернационалната сцена, което направи германецът изобщо един от най-успешните експерти, управлявали в миналото британския клуб.

Jürgen Klopp wins his 50th European game with Liverpool, more than any other Liverpool manager